Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Z woli papieża Franciszka przeżywamy w Kościele powszechnym Rok Życia Konsekrowanego. Szczególnym wydarzeniem tego Roku będzie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, obchodzony w dniu 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Osoby Konsekrowane, posługujące w naszej Archidiecezji, odnowią ślubowanie rad ewangelicznych, podczas uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 15.45. Mszę Świętą poprzedzi wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i konferencja na temat życia konsekrowanego. W tym dniu zostanie też zainaugurowana wystawa pt. KONSEKROWANI 2015. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich Wiernych Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego.