loading...
Zamknij wpis

Relacja z wyjazdu szkoleniowo-informacyjnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Od 10 do 12 lutego w Zielonej Górze odbyło się szkolenie formacyjno-informacyjne dotyczące Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uczestnikami była miedzy innymi Stargardzka młodzież działająca przy parafii NMP Królowej Świata wraz z księdzem Tomaszem Tylutkim.

Uczestnicy poprzez ciekawe konferencje poznali cele, zadania, środki, strukturę organizacyjną i program Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. KSM to stowarzyszenie kościelne młodych świeckich ludzi, którzy działają na terenie całej Polski. Zwierzchnikiem Stowarzyszenia jest Konferencja Episkopatu Polski która obserwuje formację i podejmowane działania poprzez generalnego asystenta (księdza). Celem KSM jest zaspokojenie duchowych i społecznych potrzeb młodego człowieka, rozwijanie życia wiary poprze Słowo Boże, naukę kościoła, życie sakramentalne, dni skupienia, rekolekcje, spotkania, zjazdy, sympozja, a nadto kursy, szkolenia, zloty, obozy, rozrywki i zawody sportowe, prelekcje, pielgrzymki, dyskusje, koncerty i wiele innych inicjatyw podejmowanych na rzecz człowieka. Stowarzyszanie to choć już od kilku dziesięciu lat funkcjonuje w Polsce i cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi, w Stargardzie zaczyna swą działalność od 18 lutego. W ten dzień odbędzie się pierwsze spotkanie członków, którzy przeszli szkolenie i osób które chciałby się przyłączyć do tej formacji. Członkiem może być osobą która ukończyła 16 lat a nie przekroczyła 30 lat.Serdecznie zapraszamy w sobotę 18 lutego, na godz. 12.00 do salki parafialnej przy kościele NMP Królowej Świata.


Marta Modrzejewska