loading...
Zamknij wpis

Relacja z wyjadu na rekolekcje młodzieżowe do Wisełki

W dniach 22.01 – 25.01.06 w Wisełce w ośrodku wypoczynkowym „Staś” odbyły się rekolekcje dla młodzieży zorganizowane przez Archidiecezję Szczecińsko – Kamieńską. Z naszej parafii wyjechała na nie kilku osobowa grupa młodzieży. Przewodniczył im ksiądz Krzysztof Pokorski – wikariusz z parafii Łobez., a wspomagały go panie katechetki Ania i Ada. Była tam także obecna młodzież z Trzebiatowa, Szczecina, innych parafii Stargardu i Łobza.

Każdy dzień zaczynaliśmy Jutrznią o godzinie 8.30, następnie szliśmy na śniadanie. Po nim była konferencja i praca w grupach. Następna szczyt każdego dnia - Eucharystia, po niej obiad, a po odpoczynku poobiednim konferencja tematyczna. Później był czas na „Wielką grę o wiarę” lub też Drogę Krzyżową na świeżym powietrzu w zależności od dnia. Po kolacji odbywało się czuwanie modlitewne lub był czas dla wspólnoty – nie były to obowiązkowe zajęcia. O 21.00 był Apel Jasnogórski połączony z kompletą. Po całym dniu zajęć mieliśmy chwilę czasu dla siebie, ponieważ cisza nocna zaczynała się o 22.30.
Najbardziej podobały się nam konferencje poruszające wiele ważnych dla nas zagadnień takich jak: wiara, przyjaźń i miłość. Dzięki nim większości z nas udało się znaleźć wiele odpowiedzi na postawione przez siebie na początku tych rekolekcji pytania.
Podczas pracy w grupach uczyliśmy się czytać Pismo Święte jak dla nas w o wiele bardziej przystępny sposób. Polegał on na rozrysowywaniu na kartce papieru osób występujących we fragmencie tekstu i znalezieniu relacji między nimi w sposób obrazowy. Uczyliśmy się także modlić różnymi sposobami.
Ogólnie było bardzo miło, panowała przyjazna atmosfera i mogliśmy przede wszystkim odnowić naszą wiarę i nasz stosunek do Pana Boga. Dziękujemy ks. Tomaszowi Tylutkiemu za zorganizowanie wyjazdu.

Aneta Tawrel
Kamil Baranek