loading...
Zamknij wpis

Relacja z koncertu „Anti Babylon System”.

W niedzielę - 4 grudnia 2005 roku - w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się niezwykły Koncert - jako prezent mikołajkowy dla stargardzkiej młodzieży. Wystąpił zespół „Anti Babylon System" z Bielska-Białej. W jego skład wchodzą młodzi ludzie, studenci polonisytki i teologii: Jacek, Kuba, Paweł, Jacek, Mikołaj i Łukasz.

Inicjatorami tego koncertu w naszym mieście są: pani katechetka Ewa Januszkiewicz i ks. Tomasz - katecheci z LO nr 2. Pani Ewa była już na koncercie tego zespołu i bardzo się jej spodobał.
Grupa ta działa już od 6 lat. Nazwa powstała spontanicznie, jednak odsyła do tego o czym śpiewają: jak przeciwdziałać złu, anty system zła. Muzycy kierują swoje słowa do każdego człowieka dobrej woli, wiek nie ma znaczenia. Mimo, że są oni młodzi, doświadczyli wielu ciężkich chwil w swoim życiu. Niektórzy z nich byli uwikłani w różnego rodzaju nałogi, typu: narkotyki, alkohol, okultyzm. Teraz, gdy wyszli z tego, dają świadectwo swego nawrócenia i przemiany życia.
- Byłem daleko od Kościoła. Żyłem w grzechu. Było to dla mnie ciężkie (...) dlatego chcę, abyście wiedzieli, że wszystkie narkotyki są złe - mówił wokalista Paweł.
Głównym celem zespołu jest powiedzenie ludziom, że zawsze jest nadzieja. - Doświadczyliśmy miłości Chrystusa i chcemy sie tym podzielić (...) aby wzbudziła się w was wiara - mówił Łukasz.
Zespół "Anti Babylon System" w sposób współczesny przekazuje wartości zawarte w Piśmie Świętym. Ich granie jest niezwykle optymistyczne. Już przy drugim utworze młodzi - i nie tylko - zaczęli tańczyć.
Grupa wykonuje utwory o Jezusie i dla Niego. Służą one niekoniecznie jako rozrywka, ale są również piękną modlitwą. Jak się okazuje taki sposób poznawania Boga ukrytego w Słowie Bożym, bardziej odpowiada człowiekowi, niż tekst pisany.
Wiele tutaj zależy od emocji. Ludzie bardziej zrozumieją znaczenie Boga dla nich, gdy zostanie im to opowiedziane, nawet zaśpiewane, a nade wszystko potwierdzone przemianą swojego życia. Sprawia im to wiecej przyjemności i zmieniają swój stosunek do religii. Odkrywają to, że ich wiara to nie tylko zbiór sciśle określonych norm, wartości moralnych i duchowych, ale także przyjemność, radośc z bycia chrześcijaninem i możliwośc kochania Boga. A śpiew i taniec dają z pewnością dają takie uczucie.
Koncert zespołu "Anti Babylon System" zakończył się burzą oklasków i potrójnym bisowaniem. Muzycy wzięli jeszcze udział we Mszy Św. w naszej kościele parafialnym, po czym wyjechali, aby dalej dzielić się swoją miłością i wdzięcznością do Pana Boga z innymi. Zapewne długo pozostaną w naszej pamięci. Więcej na ich temat można się dowiedzieć na stronie internetowej: www.antibabylon.kdm.pl.
Organizatorami i sponsorami tego koncertu było Miasto Stargard i cztery parafie stargardzkie: Parafia pw. NMP Królowej świata, Parafia pw. św. Józefa, parafia pw. Miłosierdzia Bożego, parafia pw. Ducha Świętego oraz Kancelaria Notarialna Pani Elżbiety Sławińskiej i Stargardzkie Centrum Kultury. Serdecznie dziękujemy.Napisała:Monika Zapert