loading...
Zamknij wpis

Relacja z Wielkiego Koncertu Pop-Oratorium

1 kwietnia 2007 roku, w wigilię 2 rocznicy śmierci naszego Wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II, w Kościele Mariackim , odbył się długo oczekiwany przez mieszkańców miasta koncert z udziałem 300 osobowego chóru, orkiestry i solistów.

Na program koncertu wpłynęło dzieło Zbigniewa Małkowicza Pop-Oratorium "Miłosierdzie Boże" do tekstu Św. s. Faustyny Kowalskiej.
Wspaniała atmosfera stworzona przez organizatorów, energiczny i niezwykle sprawny dyrygent Alan Urbanek oraz radość jaka emanowała ze wszystkich wykonawców sprawiły, że koncert został owacyjnie przyjęty przez miłośników muzyki, a przede wszystkim zachowujących we wdzięcznej pamięci Papieża Polaka. Bardzo dobrze się stało, że znaleźli się ludzie dla których realizacją tego szlachetnego pomysłu, była zadaniem wdzięcznym i zaszczytnym. .Po wielu godzinach spędzonych na próbach orkiestry i chórów przyszedł czas na wykonanie tego wspaniałego dzieła. Na szczególne wyrazy uznania i wdzięczności zasługują tu muzycy, śpiewacy i wszyscy ci, którzy przyczynili się do ostatecznego sukcesu stargardzkiego wykonania. Śpiew naszych chórzystów był nad podziw czysty, szlachetny i co najważniejsze był to śpiew amatorów, śpiew radości i miłości ,bo takie przecież jest MIŁOSIERDZIE BOŻE . Brawa dla kompozytora, wspaniałego dyrygenta, brawa dla chórów, orkiestry, solistów narratorów i zespołu LUMEN, który towarzyszył wykonawcom. Na zakończenie tej wspaniałej uroczystości wspólnie odśpiewana została ulubiona pieśń naszego Papieża "BARKA"

STANISŁAW ROBAK