loading...
Zamknij wpis

Przygotowania do Dni Papieskich w naszym mieście...

W tym roku będziemy przeżywać już po raz VI Dni Papieskie w naszym kraju, ty razem pod hasłem „Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia”. W naszym mieście będą one miały bardzo uroczysty charakter. Rozpoczynają się już w piątek 13 października Mszą św. w Kościele św. Jana pod przewodnictwem J.E. Abpa Zygmunta Kamińskiego. Później nastąpi poświecenie nowo powstałego domu Caritas, im. Jana Pawła II przy ul. Krasińskiego 19 w Stargardzie. Wieczorem natomiast zapraszamy młodzież do Kolegiaty na godz. 19.30 na różaniec z Janem Pawłem II.
W sobotę zapraszamy na godz. 21.00 do kościoła św. Jana na spotkanie modlitewne, a później na procesyjne przejście pod pomnik Jana Pawła II, gdzie o godz. 21.37 – godz. śmierci uczcimy chwilą ciszy naszego wielkiego rodaka.
Centralne obchody Dni Papieskich w naszym mieście będą miały miejsce w niedzielę 15 października.

Rozpoczną się one uroczystą Mszą św. w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II w kościele Mariackim. Liturgię uświetni Chór „Cantore Gospel” wraz z orkiestrą wojskową. Po Mszy św. wspólne przejście na Rynek Staromiejski, gdzie rozpocznie się festyn rodzinny. W programie występy zespołów muzycznych: „Inaczej”, „Heaven”, „Alabama”, „Jesienni Przyjaciele” i inni, odbędą się także przedstawienia, poezja śpiewana, loteria fantowa, aukcja, kiermasz artystyczny, zabawy wodzireja. Będzie można zjeść pyszne ciasto, kiełbaski i wojskową grochówkę. Wieczorem ok. godz. 20.00 niespodzianka – wszyscy zgromadzeni na rynku pod przewodnictwem wodzireja zatańczą Poloneza dla Jana Pawła II, a następnie odbędzie się koncert gościa specjalnego – Magda Anioł z zespołem.
Mamy tez prośbę do osób, które miały ten wielki zaszczyt spotkać się z Janem Pawłem II, aby podzieliły się tym świadectwem z nami na scenie.
Cały dochód z tej imprezy przeznaczony jest zgodnie z ideą Dnia Papieskiego na stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
Głównym organizatorem tegorocznych Dni Papieskich w naszym mieście jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Stargardzie. Honorowy patronat objęli: Sławomir Pajor – Prezydent Miasta Stargard Szczeciński, Krzysztof Ciach – Starosta Powiatu Stargard Szczeciński, Kazimierz Szarzanowicz – Wójt gminy Stargard Szczeciński, Michał Jach – poseł na Sejm (PiS)
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
Szczegóły na plakatach

Ks. Tomasz


Piątek (13 X 2006) – Kościół św. Jana
Godz. 12.00
– Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Zygmunta Kamińskiego. Po Mszy św. poświecenie nowego domu Caritas im. Jana Pawła II przy ul. Krasińskiego.
Godz. 19.30 - Kolegiata NMP Królowej Świata - Różaniec dla młodzieży z Janem Pawłem II.

Sobota (14 X 2006) Kościół św. Jana i Skwer im. Jana Pawła II
godz. 21.00
– Spotkanie modlitewne w Kościele św. Jana i wspólne przejście pod pomnik Jana Pawła II

Niedziela (15 X 2006) Rynek Staromiejski
godz. 11:00 - Uroczysta Msza Św. w Kościele Mariackim
godz. 12:30 - Otwarcie: przedstawienie programu i idei Dnia Papieskiego, przemówienia zaproszonych gości
Orkiestra 6 Brygady Kawalerii Pancernej, Chór „Echo Ariosso”
godz. 13:30 - Blok wodzireja - konkursy, zabawy, loteria fantowa
godz. 14.00 - Blok taneczny: Magic Team, Kapela Klubu Garnizonowego
godz. 14:30 - Blok wodzireja - konkursy, zabawy
godz. 15.00 – Koncerty: Zespół „Inaczej”, Zespół „Heaven”
godz. 16:15 - Blok wodzireja - konkursy, zabawy
godz. 16:45 - Blok poetycki: solistki z MDK i Klubu Garnizonowego, zespół „Alabama”,
godz. 18:00 – Koncert: „Cantore Gospel”
godz. 19:00 - Koncert: „Jesienni przyjaciele” z Goleniowa
godz. 20:00 - Blok wodzireja – Wspólny taniec – Polonez dla Jana Pawła II
godz. 20:30 - koncert : Magda Anioł z zespołem - gość specjalny.
godz. 22:00 – Zakończenie programu