loading...
Zamknij wpis

Piesza Stargardzka Pielgrzymka do Sanktuarium MB Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczec

15 sierpnia obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia odbyła się również piesza pielgrzymka pod hasłem: "Maryjo, Matko Kościoła - ocal miłość i życie" do Sanktuarium na os. Słonecznym w Szczecinie. Większość pielgrzymów spotkała się o godz. 4 rano w Kolegiacie, aby otrzymać Boże błogosławieństwo na drogę pielgrzymowania. Po modlitwie i omówieniu spraw organizacyjnych udaliśmy się w drogę.

Mimo tak wczesnej pory, wszyscy ochoczo maszerowali, dodając sobie sił śpiewem. Przy ul. Szczecińskiej dołączały kolejne osoby. Nad sprawnym przebiegiem naszej wędrówki cały czas czuwała służba maltańska. W Morzyczynie odmówiliśmy różaniec w intencji pomyślnego przebiegu całej pielgrzymki. Po przejściu 11 km zrobiliśmy pierwszy postój - w Kobylance. Przez 40 minut można było odpocząć. Około godziny 7:45 ruszyliśmy w dalszą drogę. Ten odcinek naszej trasy również należał do wyczerpujących, choć był o wiele łatwiejszy, ponieważ szliśmy prostą ulicą.
Za Motańcem popsuła się pogoda, co na szczęście nie przeszkodziło nam w pielgrzymowaniu. Wraz z kustoszem Sanktuarium, ks. Ireneuszem Pastrykiem rozgoniliśmy burzowe chmury wesołymi pieśniami. Gdy na horyzoncie pojawiła się tablica z napisem "Szczecin wita" na wszystkich twarzach pojawił się uśmiech, który maskował zmęczenie. Drugi postój w Przylesiu pozwolił nam na zebranie sił do przejścia do oddalonego o kilka kilometrów celu naszej pielgrzymki - Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Po drodze niestety zaczęło padać. My jednak nie poddaliśmy się i mimo wyczerpania, które dawało się we znaki szybkim krokiem ruszyliśmy na spotkanie z Najświętszą Panienką Fatimską. Około 1,5 km przed os. Słonecznym okazało się, że mamy w zapasie ponad godzinę czasu, postanowiliśmy więc zatrzymać się w lesie. Pół godziny przed planowaną Mszą św. weszliśmy już do Sanktuarium, by przez chwilę pomodlić się do Matki Bożej i ofiarować Jej trud pielgrzymki. O 13:00 wszyscy zgromadziliśmy się w kościele na Eucharystii, której przewodniczył ks. Pastryk. Po Mszy św. uczestnicy we własnym zakresie udaliśmy się do domów. W całej pielgrzymce wzięło udział blisko 600 osób, większość z Stargardu i okolic. Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów tej pielgrzymki: Parafii pw. NMP Królowej Świata, Związkowi Kolejarzy w Stargardzie, Służbie Maltańskiej, PKS, oraz wszystkim zaangażowanym w szczęśliwy przemarsz pielgrzymów.

Klaudia Stosio - KSM Stargard