loading...
Zamknij wpis

Pielgrzymka na Jasną Górę - 21-23.09.2006 r.

W dniu 21. 09. wybraliśmy się wraz z grupą z Pyrzyc, z parafii pw. Św. Ottona do Częstochowy w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, by około godziny 18:00 znaleźć się u celu naszej podróży. Apel Jasnogórski rozpoczynał się tradycyjnie o 21.00, więc pozostało nam trochę czasu na zwiedzanie i zjedzenie kolacji. Gdy wszyscy wierni zgromadzili się w Kaplicy Cudownego Obrazu, by zaśpiewać Matce Bożej "Jestem, pamiętam, czuwam" - wszystkich pielgrzymów powitał Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz.

O północy w Bazylice odbyła się Msza Św., koncelebrowana przez księży z naszej archidiecezji przybyłych na Jasną Górę. Zaraz po Mszy św., już w Kaplicy, przed Obrazem Matki Bożej rozpoczęło się czuwanie. Było ono okazją do refleksji i wielu przemyśleń. My, jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży mieliśmy niepowtarzalną okazję w godzinach 3:30 - 4:30 poprowadzić część tego czuwania, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Mimo
ogromnego zmęczenia, obecność Maryi, która wyraźnie dała się odczuć dodawała nam sił. Podczas tej godziny, na samym początku zaśpiewaliśmy hymn KSMu, odczytywaliśmy nasze prośby i podziękowania do Matki Najświętszej i śpiewaliśmy Maryjne pieśni.
Około godziny 5:00 wróciliśmy do autokaru. Czekała nas kilkugodzinna podróż do Lichenia. Po przybyciu odprawiliśmy drogę krzyżową. Szczególne wrażenie jednak wywarła na nas Golgota. Nie sposób również ominąć Bazyliki Licheńskiej, budowanej na podobieństwo Bazyliki Rzymskiej. Tam pokonaliśmy 31 pięter pieszo, by wejść na taras widokowy, co sprawiło nam nie lada wysiłek.
Po tych wszystkich duchowych doświadczeniach udaliśmy się w drogę powrotną do Stargardu. Było to piękne przeżycie, które pozostanie w naszych sercach.

Klaudia Stosio – KSM Stargard