Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes

Portugalia 2014-09-06 - 2014-09-21 Cena od 3.095.00

Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes z nawiedzeniem Santiago de Compostella i La Salette

W ramach tej pielgrzymkowej wędrówki nawiedzimy cztery ważne sanktuaria: Portugalską Fatimę i francuskie Lourdes a także Santiago de Compostella związane z kultem Św. Jakuba Apostoła i położone wysoko we francuskich Alpach La Salette. oprócz tego bogaty program turystyczny i możliwość wypoczynku nad morzem. po drodze nocleg tranzytowy w Czechach i kawałek Lazurowego Wybrzeża. Na koniec pobyt w Szwajcarii nad jeziorem Lemańskim.

Trasa:
Czechy - Montserrat - Barcelona - Saragossa - Madryt - Lizbona - Fatima - Aljuster - Santiago de Compostella - Salamanka - Avilla - Burgos - Lourdes - La Salette - Genewa

Program ramowy
DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech na nocleg.

DZIEŃ 2: PRZEŁĘCZ BRENNERO Wjazd do Włoch przez Przełęcz Brennero w Alpach. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 3: NICEA Przejazd Lazurowym Wybrzeżem na Costa Brava - postój w Nicei. Spacer słynną Promenadą Anglików.

DZIEŃ 4: BARCELONA - MONTSERRAT Dzień poświęcony na Zwiedzanie Barcelony – stolicy Katalonii. Spacer najpiękniejszą ulicą Świata – Las Ramblas, zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej, Katedry Św. Eulalii, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), kościoła Sagrada Familia projektu Antonio Gaudiego oraz obiektów olimpijskich. Zwiedzanie słynnego klasztoru benedyktyńskiego na Montserrat.

DZIEŃ 5: SARAGOSSA W drodze do Madrytu nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w Bazylice del Pilar w Saragossie. Przejazd na 2 noclegi w okolice Madrytu.

DZIEŃ 6: MADRYT - AVILA Od rana spacer po stolicy Hiszpanii – Madrycie: Pałac Królewski i Plaza Major. Przejazd do Avili (wspaniałe mury obronne) znanej z działalności św. Teresy.

DZIEŃ 7: LIZBONA - FATIMA Przejazd do Portugalii. Zwiedzanie Lizbony stolicy Portugalii: Starówka, zamek Św. Jerzego, Plac Dos Restauradores oraz wieżaBelem i klasztor Hieronimitów. Przejazd do Fatimy.

DZIEŃ 8: FATIMA - ALJUSTREL - VALINHOS Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwość udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Zwiedzanie wioski Aljustrel miejsca Urodzenia św. Łucji i Valinhos miejsca objawień Anioła Portugalii. Czas wolny do wykorzystania na indywidualną modlitwę.

DZIEŃ 9: NAZARE - OBIDOS Przed południem przejazd nad Ocean Atlantycki do Nazare – miasto położone na wysokim klifie, gdzie zobaczymy targ warzywnoowocowy (także z licznymi pamiątkami) oraz niesamowity widok na Dolne Miasto i Atlantyk. Czas na kąpiel. Zwiedzanie Obidos - miasto, zamek i mury obronne z czasów panowania Maurów.

DZIEŃ 10: SANTIAGO DE COMPOSTELA Przejazd do Santiago de Compostella. Nawiedzenie monumentalnej katedry Św. Jakuba (imponujący trybularz). Nocleg w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 11: SALAMANKA Zwiedzanie Salamanki z Uniwersytetem i Plaza Major ze sławnym „Domem Muszli” i wszechobecnym stylem plateresco. Nocleg w okolicy Burgos.

DZIEŃ 12: BURGOS Przejazd do Burgos. Zwiedzanie Katedry, jednej z najwspanialszych w Europie. Przejazd do Lourdes.

DZIEŃ 13: LOURDES Całodzienny pobyt w Lourdes – nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień.Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem udział w procesji ze świecami.

DZIEŃ 14: LA SALETTE Wyjazd bardzo wcześnie rano. Przejazd do La Salette położonego wysoko we francuskich Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Przejazd w okolice Grenoble na nocleg.

DZIEŃ 15: GENEWA Przejazd do Szwajcarii. Postój w Genewie nad Jeziorem Lemańskim. W programie zwiedzanie parku ze sławnym zegarem kwiatowym. Czas wolny. Nocny przejazd przez Szwajcarię i Niemcy.

DZIEŃ 16: Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Świadczenia

W cenie podstawowej
• 14 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czechy x 1, Północne Włochy x1, Costa Brava x 2, ok. Madrytu x 2, Fatima x3, Santiago de Compostella x 1,Burgos x 1, Lourdes x 2, ok. Grenoble x 1). Pokoje 2, 3 i 4 os. z łazienkami. Dopłata za pok. 1 os.
• Śniadania (14). Możliwość wykupienia pakietu 14 obiadokolacji. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
• Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
• Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł.
• Opieka pilota.
• Opieka duchowa.

Wydatki programowe
• Wstępy + przewodnicy miejscowi około 80 euro.
• Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.

Dopłaty (zniżki)
• gwarantowane miejsce w pokoju. 1-os. 1400.00 PLN/os.
• dopłata do 14 obiadokolacji 395.00 PLN/os.

Informacje i zgłoszenia:
ATiP TRAVEL 72-200 Nowogard