loading...
Zamknij wpis

Paczki świąteczne dla dzieci i ubogich rodzin

W dniu 20.12.2005 r., Parafialny Zespół "Caritas" obdarował 90 dzieci paczkami świątecznymi. Paczki pochodziły z przeprowadzonej akcji "Drzewko Adwentowe". Przez okres dwóch tygodni w naszym kościele stało specjalne drzewko, na którym zawieszone były serduszka z imionami dzieci i ich wiekiem. Każdy kto chciał wspomóc tę inicjatywę, mógł zerwać serduszko i przygotować specjalną paczkę. Paczki fundowali nasi parafianie.

Ponadto "Caritas " naszej parafii wydał 45 paczek dla rodzin ubogich wielodzietnych, a także 16 paczek dla osób starszych i samotnych. Paczki zawierały produkty żywnościowe, przypominające święta Bozego Narodzenia. Nasi podopieczni mogli w nich znaleźć: kiełbasę wędzonkę (0,5 kg), kiełbasę Rawską (0,80 kg), kurczaka, mięso mielone (1 kg), cukier, olej, ryż, herbatę, kawę, masło do chleba, ciasto i wiele innych produktów żywnościowych. Paczki były robione w zależności od ilości osób w danej rodzinie. Wydawane paczki były wzruszającym przeżyciem dla członkiń "Caritasu". Było wiele podziękowań, pojawiła się radośc, ale także i łzy. Wszystkim naszym ofiarodawcom i sponsorom w imieniu Parafialnego Zespołu "Caritas" i wszystkich obdarzonych paczkami - serdeczne Bóg zapłać.


"Najpiękniejsza i największa w życiu jest miłość dziecka,a radość najjaśniejsza, kiedy widzimy blask w jego oczach.Kiedy zauważa w nas przyjaciela, widzi dobroć.Wiara, dobroć i radośc są fundamentem miłości".Napisła:


Danuta Tkaczuk