loading...
Zamknij wpis

Olimpiada Teologii Katolickiej

Dnia 12 stycznia br. odbył się etap szkolny XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku organizatorem ogólnopolskim jest diecezja gdańska, gdzie 21 kwietnia br. odbędzie się etap finałowy olimpiady. Tematem tegorocznych zmagań jest "Dekalog w nauczaniu Jana Pawła II".

Na terenie parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim znajduje się II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida, z którego zgłosiło się 30 osób.
Młodzież przez dłuższy czas przygotowywała się do tej olimpiady z otzrymanych materiałów i pod kierownictwem swoich katechetów: Pani Ewy Januszkiewicz, ks. Roberta Śniega i Ks. Tomasz Tylutkiego. Jak sami stwierdzili: - „Pytania nie były, aż tak trudne, kto przeczytał materiał obowiązujący do tego etapu, spokojnie mógł sobie poradzić” – stwierdza Marta Optacy, jedna z osób, które zdobyły maksymalne ilości punktów. Materiał obejmował nauczanie Kościoła i Jana Pawła II na temat Dziesięciu Przykazań, tj. jego przemówienia, homilie wygłaszane na pielgrzymkach oraz dokumenty, które pisał.
Do następnego etapu z II LO weszły 4 osoby, które wykazały się najlepszą wiedzą i zdobyły największą ilość punktów. Są nimi: Tomasz Kasprzak z klasy II e, Michał Onyszczuk z III h, Paweł Zaklukiewicz z II j i Marta Optacy z II g. Zwycięzcom życzymy powodzenia i dalszych sukcesów. Etap diecezjalny odbędzie się 2 marca br. w Szczecinie. Więcej szczegółów na temat Olimpiady możemy się dowiedzieć z strony: www.otk.pl

ks. Tomasz