loading...
Zamknij wpis

Ogólnopolski Zjazd Zarządów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - 29.09-01.10.2006 r.

W dniach 29 września do 1 października b.r. w Wybrzeżu k/o Dubiecka (Arch. Przemyska) odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM. Przedstawicieli naszej diecezji oczywiście zabraknąć nie mogło. Pojechaliśmy w 5-osobowym składzie: Monika Zapert, Klaudia Stosio, Andrzej Woźniak oraz ks. Tomasz i ks. Grzegorz Gierek z Choszczna.
Gościem specjalnym na Sesji był J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Ponadto gościliśmy również Panią Halinę Szydełko, Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej oraz ks. Zbigniewa Szostaka, kustosza Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Krótkie warsztaty poprowadził także Pan dr Antoni Spyra, specjalista z zakresu psychologii zarządzania.
Podczas Sesji mieliśmy okazję dowiedzieć się czegoś więcej o budowaniu jedności formacyjnej KSM w kraju poprzez szkolenie liderów i instruktorów. A co najważniejsze poznaliśmy główne przestrzenie i obszary działania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Utworzyliśmy sobie główny zarys naszych planów:
-chcemy szkolić naszych członków na liderów oraz instruktorów
-mamy zamiar założyć biuro KSM, które będzie zajmowało się dokumentacją i formalnymi sprawami Stowarzyszenia a także korespondencją z innymi oddziałami i diecezjami
-chcemy nawiązać stały kontakt z Prezydium Krajowej Rady KSM
-pragniemy tworzyć nowe oddziały i koła oraz rozwijać je jak najlepiej
Te trzy dni były dla nas wyjątkowym czasem. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji dopiero się kształtuje. Wiedza jaką uzyskaliśmy pomoże nam w dalszym działaniu. Na podstawie zadań postawionych nam przez Prezydium Krajowej Rady KSM, pragniemy usprawnić funkcjonowanie naszego oddziału jak i pozostałych oddziałów w diecezji. Wierzymy w to, że przy pomocy Boga utworzymy coś silnego i pięknego.

Monika Zapert


ŚWIADECTWA UCZESTNIKÓW SESJI

"Sesja Zarządów Diecezjalnych za nami…
Były to trzy niezwykle ważne dla KSM’owiczów dni. A dla mnie tym bardziej, gdyż w Sesji udział wzięłam pierwszy raz. Droga była daleka… Z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej do Archidiecezji Przemyskiej można zliczyć niebagatelną ilość kilometrów. Ale KSM jest wart jakiegokolwiek poświęcenia Całą drogę zastanawiałam się: „Co tym razem?”. I jak zwykle się nie zawiodłam. Przemyski KSM przyjął nas najcieplej jak tylko mógł za co jesteśmy im bardzo wdzięczni, a zwłaszcza ks. Markowi Blecharczykowi- dyrektorowi domu „Nadzieja”.
Przez trzy dni pracy, wykładów, rozważań czy rozmów ze sobą nasz młodziutki KSM wiele zyskał. Poziom naszej wiedzy i motywacji do pracy wzrósł. To piękne, że każdy w nas wierzy. Usłyszałam wiele miłych słów i życzeń dalszego rozwoju i sukcesów. Takie wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie. Podczas Sesji mogliśmy także wymienić swoje doświadczenia z członkami zarządów innych diecezji, których oddziały są bardzo silne.
Bardzo się cieszę również z tego faktu, iż miałam okazję zobaczyć mnóstwo osób, które poznałam w poronińskim „Domu orłów”. Mogłam znów z nimi rozmawiać, pracować czy wspominać „Dni formacyjne”…
Reasumując, pozwolę sobie stwierdzić, iż Sesja Zarządów Diecezjalnych była dla mnie istotnym wydarzeniem. Zadania jakie postawiło przed nami Prezydium i jakie my przed sobą postawiliśmy, pomogą nam rozwijać swoje umiejętności i doświadczenie. Myślę, że na kolejnej Sesji zjawimy się jako jeszcze bardziej dojrzali KSM’owicze.
A teraz czas naszą wiedzę i słowa przerodzić w czyny…"
GOTÓW!

Monika Zapert- KSM Stargard Szczeciński

"Uczestnictwo w Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM pozwoliło mi spojrzeć na nasze stowarzyszenie zupełnie inaczej. Podczas tych trzech dni owocnej pracy i wymiany doświadczeń zrozumiałam, że bycie członkiem Katolickiego Stowarzyszeniu Młodzieży jest niezwykle ważnym elementem kształtującym duchowość i przyszłe życie każdego KSM’owicza. Podczas obrad, na których omawiano wiele istotnych spraw dla KSM’u w całej Polsce dowiedziałam się, jakie kroki należy podjąć, aby z każdym dniem KSM w naszej diecezji był coraz silniejszy. Ogromnie cieszę się, że mogłam przyjechać do Wybrzeża, była to niepowtarzalna okazja do poszerzenia horyzontów wciąż formującego się Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji".

Klaudia Stosio - KSM Stargard Szczeciński