loading...
Zamknij wpis

Koncert dla powodzian

W wyniku spontanicznej inicjatywy wielu osób oraz chęci niesienia pomocy powodzianom w dniu 11 lipca br., tj. w najbliższą niedzielę o g.20:00 w Kolegiacie - Kościele pw. NMP Królowej Świata w naszym mieście odbędzie się

"KONCERT dla powodzian"

w wykonaniu jednego z najsławniejszych na świecie zespołów akordeonowych

Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego

Laureata GRAND PRIX Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu - koncertującego na estradach zarówno kraju jak i Europy

Korzystając z obecności Kwintetu w naszej Diecezji - Muzycy postanowili wesprzeć akcję pomocy powodzianom.

Ideą organizacji KONCERTU przy organizacyjnej pomocy parafialnego oddziału CARITAS Kościoła NMP - będzie zebranie możliwie największej kwoty dla powodzian pochodzącej ze sprzedaży przekazanych nieodpłatnie dla CARITAS: BILETÓW - Cegiełek w cenie 10 PLN / bilet.

Przychód ze sprzedaży tych biletów w całości pozostanie w dyspozycji CARITAS naszej Diecezji i zasili fundusz pomocy finansowej dla najbardziej potrzebujących powodzian.

W programie w/w koncertu - Kwintet zaprezentuje szeroki repertuar składający się z wielu "przebojów" muzyki organowej oraz klasycznej pośród których usłyszeć będzie można m.in. utwory:
Tomaso Albinoniego - Adagio g-moll,
Antonio Vivaldiego - Koncert a-moll
St. Moniuszki "Prząśniczka",
Arama Chaczaturiana słynny "Taniec z szablami"
oraz wiele innych utworów...

Ten tak spontanicznie organizowany koncert zapewne pozostawi jego słuchaczom niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim umożliwi pozyskanie kwoty wsparcia ze sprzedaży BILETÓW-Cegiełek, która w całości przekazana zostanie na rzecz powodzian za pośrednictwem CARITAS naszej Diecezji.

Zachęcamy gorąco do licznego wsparcia swoją obecnością tego koncertu, tej "niecodziennej uczty duchowej" a przez to i okazania "pomocy powodzianom", która w obliczu tak ogromnej tragedii wielu osób-mieszkańców zalanych terenów może okazać się naszą skromną "cegiełką" - ludzką pomocą w skali tak wielkich potrzeb powodzian.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH !

CARITAS Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej