loading...
Zamknij wpis

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży erygowane przez Arcybiskupa…

Tak długo na to czekaliśmy i w końcu się stało- KSM został powołany!
Dnia 21.10.2006 r. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Szczecinie odbyła się uroczysta Msza Św. celebrowana przez Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Ks. Prałata dr hab. Andrzeja Offmańskiego.
Podczas tej Eucharystii został odczytany Dekret, na mocy którego Ks. Abp Zygmunt Kamiński eryguje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej. Powołany został również Asystent Diecezjalny- Ks. Mgr Robert Wróbel oraz Prezes Monika Zapert z naszej parafii.

Po Mszy Św. zostało zorganizowane ognisko dla członków Stowarzyszenia, na którym wymieniali swoje wrażenia i doświadczenia. A zjawili się przedstawiciele każdego oddziału: Stargard Szczeciński, Choszczno, Szczecin Bukowe, Szczecin św. S.Kostki, Szczecin Golęcino, Szczecin Dąbie oraz Szczecin Zdroje. Ten wieczór zostanie zapewne na długo w naszej pamięci…

Monika Zapert - KSM Stargard