loading...
Zamknij wpis

Katolicki Telefon Zaufania

Informujemy, że w naszej Archidiecezji rozpoczyna swoją działalność Katolicki Telefon Zaufania. Jego celem jest niesienie pomocy osobom znajdującym się w kryzysie oraz udzielenie wsparcia osobom, które z różnych powodów czują się odrzucone przez własne środowisko.

Informujemy, że w naszej Archidiecezji rozpoczyna swoją działalność Katolicki Telefon Zaufania. Jego celem jest niesienie pomocy osobom znajdującym się w kryzysie oraz udzielenie wsparcia osobom, które z różnych powodów czują się odrzucone przez własne środowisko. Rozmowa z cierpliwe słuchającą drugą osobą jest dla wielu szansą na wyjście z psychicznej izolacji i zmniejszenie swojego poczucia osamotnienia, a często jest to pierwszy krok na odbicie się od dna i zobaczenie światełka w nadziei.

Osobami dyżurującymi w Katolickim Telefonie Zaufania są wolontariusze świeccy, z którymi współpracuje Kapłan. W swojej działalności kierują się oni zasadami moralności katolickiej oraz ogólnymi zasadami Polskiego Towarzystwa Pomocy Telefonicznej.

Dyżury Katolickiego Telefonu Zaufania odbywają się
od poniedziałku do soboty w godzinach od 17.00 do 20.00
pod szczecińskim numerem telefonu 91 885 1111
lub pod numerem ogólnopolskim 801 009 741