loading...
Zamknij wpis

KSM’owicze na ,,Filipie,, w Myśliborzu…

W dniach 24-26 listopada odbyły się rekolekcje dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Myśliborzu, prowadzone przez ss. Jezusa Miłosiernego. Rekolekcje zwane „ Kursem Filip” były połączone z przysięga KSM’u.
Ten czas rozpoczęliśmy w piątek 24 listopada wspólną kolacją, po której nastąpiło zaprezentowanie kursu przez siostry. Następnie wzięliśmy udział we Mszy Św. poświęconej tematowi Miłości Bożej.

Po Eucharystii każdy z nas dostał białą chusteczkę, którą mógł powiesić na drzewku. Na koniec zostało ono całe przykryte białym prześcieradłem - symbolem Bożej Miłości. Ostatnim punktem tego dnia była konferencja o grzechu. Siostry w dość artystyczny sposób, bo poprzez dramę i piękne malowane obrazy ukazywały nam czym jest i jak działa w naszym życiu grzech. Po tych doświadczeniach odwiedziliśmy galerię grzechu-specjalnie przygotowaną dla nas przez siostry i udaliśmy się spać, aby odpocząć przed kolejnym dniem…

Następny dzień rozpoczęliśmy wspólną adoracją. Pomogła nam ona wyciszyć się, abyśmy pełni Ducha przeżywali ten dzień…
Później śniadanie i ciąg dalszy programu. Do południa mówiliśmy o zbawieniu w Jezusie Chrystusie, a także o wierze i nawróceniu. Kolejnym elementem była Msza, która miała wyjątkowy charakter. Podczas niej podpisywaliśmy deklaracje, w których mówiliśmy, że Jezus jest naszym Panem. Nie było to oczywiście przymusowe. Stanowiło to dobre chwile do zastanowienia się nad sensem naszego życia z Nim. Odpowiadaliśmy sobie na pytanie - czy w moim życiu to Jezus jest Panem czy ja?
Po tych wyczerpujących chwilach czas na pyszny obiad!
I dwie godziny wytchnienia - czas na spacer, zakupy i pogaduchy…
Godzina 15 to czas Miłosierdzia i przeżywaliśmy go wspólnie, odśpiewując koronkę do Bożego Miłosierdzia, zawierzając Panu nasze prośby i dziękując za otrzymane łaski i błogosławieństwa.
Niewątpliwie punktem kulminacyjnym tego dnia było „Wylanie Ducha Świętego”. Było to wielkie przeżycie dla nas wszystkich. Określone grupy modliły się nad każdym z nas po kolei. Mieliśmy także okazję poprosić o coś konkretnego, zadać pytanie, które bardzo pragniemy zadać, ale się boimy czy powiedzieć o czymś, co nie daje nam spać w nocy… Odpowiedź przychodzi do nas poprzez Słowo Boże… TAK! On sam nam odpowiada. Słysząc czytane nam słowa z Pisma Świętego i analizując je w oparciu o własne życie dostajemy dokładną odpowiedź na każde zadane przez nas pytanie. Pan Bóg mówi nam co możemy zrobić… Te chwile były przez nas bardzo emocjonalnie przeżywane i towarzyszyły nam nieopisane wręcz niewiarygodne sytuacje…
Po modlitwie wstawienniczej siostry poprowadziły konferencję o Duchu Świętym i to pomogło nam zrozumieć jeszcze bardziej istotę tego, co doświadczyliśmy.
Dla ochłodzenia emocji rozpoczęliśmy pogodny wieczór…
Wykazaliśmy nasze niezwykle twórcze pomysły - kabarety, piosenki, zabawy czy tańce. Wspaniałe uwieńczenie tego dnia…

Niedziela to ostatni dzień naszego pobytu w Myśliborzu…
Od rana staraliśmy się skupić na decyzji, którą mieliśmy podjąć.
Adoracja, nauki, medytacja nad Pismem Świętym, wspólny posiłek - to wszystko było dla nas niezwykle ważne i pozwoliło w pełni uczestniczyć w spotkaniu z Panem. O godzinie 11 rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza. Po wyznaniu wiary 64 osoby w pełni świadome swojej decyzji wypowiedziały słowa:

„…uroczyście przyrzekam
pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć
BOGU, KOŚCIOŁOWI I OJCZYŹNIE,
czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem
Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”.

Na mocy tych słów wypowiadanych bezpośrednio przed Bogiem, staliśmy się pełnoprawnymi członkami Stowarzyszenia, które tak wiele w naszym życiu odmieniło. Jednocześnie zobowiązaliśmy się do służby Bogu, Kociołowi i Ojczyźnie bez względu na wszelkie przeciwności. Pragniemy wspólnie działać i być pięknym narzędziem w rękach Boga. Dawać dobre świadectwo wypełniając ego dzieło.
Wszystko przed nami!

Na zakończenie naszego pobytu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu zjedliśmy wspólny obiad w niesamowitej atmosferze. Dzieliliśmy się swoimi wrażeniami i odczuciami. Serdeczne podziękowania kierujemy do ss. Jezusa Miłosiernego oraz do księży, którzy okazali pomoc w prowadzeniu: ks. Bp Błażej Kryszyłowicz, Ks. Robert Wróbel, ks. Krzysztof Bartoszewski, Ks. Paweł Ostrowski, Ks. Grzegorz Gierek, ks. Paweł Wiśniewski, ks. Grzegorz Grinn, ks. Tomasz.
Mamy nadzieję, że spotkamy się wspólnie już niedługo…
Prowadź Panie!


Monika Zapert - KSM