loading...
Zamknij wpis

Jasełka w naszym kościele

W pięknej świątecznej scenerii okresu Bożego Narodzenia 8 stycznia 2006r. o godz. 12:30 w kolegiacie NMP Królowej Świata oraz o godz. 14:00 w Świętem klasa IV „C” ze stargardzkiej Szkoły Podstawowej Nr 5 wystawiała przedstawinie jasełkowe. Przedstawienie przygotowała katechetka Jolanta Labuda, a Elżbieta Ziomko – Jurkowska zadbała o oprawę muzyczną.

Dzieci wczuły sie w swoje role, jak powiedziała organizatorka – dzieci są bardzo spontaniczne, widać ich zaangażowanie i tremę towarzyszącą przed każdym spektaklem. Na pewno udział w jasełkach jest dla każdego dziecka wielkim przeżyciem, także duchowym. W końcu przedstawiają narodziny Zbawiciela, Jezusa Chrystusa – mówi Jolanta Labuda.
Natomiast dwa dni wcześniej, bo 6 stycznia o godz. 17.00 zagościła w naszej światyni jeszcze jedna grupa młodych artystów, też ze Szkoły Podstawowej nr 5, tym razem z klas III i pod przewodnictwem Pani Katechetki Marii Piotrowskiej. Oba przedstawienia zostały odegrane bardzo pięknie, i cieszyły sie wielkim aplausem publiczności.