loading...
Zamknij wpis

I Stargardzkie Międzyparafialne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołt

Dnia 12 listopada br. w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. I Brygady 10 odbyły się I Stargardzkie Międzyparafialne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci i lektorzy). W sportowych zmaganiach wzięło udział dwadzieścia dziewięć drużyn z jedenastu parafii dwóch dekanatów stargardzkich. Organizatorem tych rozgrywek był ks. Tomasz - wikariusz z naszej parafii.

Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 8.30, gdzie po podaniu regulaminu i zasad oraz modlitwie, kapitanowie drużyn rozpoczęli losowanie drużyn. Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne i studenci. Mecze pierwszej kolejki rozpoczęła szkoła podstawowa, później gimnazja i najstarsi. Już po pierwszej kolejce zaczęły wyłaniać się powoli najlepsze drużyny. Nie zabrakło przy tym sporego dopingu publiczności, która przez cały dzień rozgrywek dawała o sobie znać.
Jak na prawdziwe mecze przystało w przerwach można było zobaczyć roztańczone dziewczyny, które swoim tańcem dopingowały zawodników i zagrzewały ich do walki. Wystąpiły między innymi takie zespoły jak: Fokus, Magic Team z Klubu Garnizonowego i dziewczęta ze scholii przy Kolegiacie NMP Królowej Świata w Stargardzie.
Chętni mogli także posilić się pysznymi drożdżówkami z Cukierni „Maichel”, napić się kawy, herbaty, napoi zimnych, a w porze obiadowej zjeść smaczną grochówkę, przygotowaną prze Hotel – Restaurację „Mały Młyn”.
Czas gry był zróżnicowany. Drużyny ze szkół podstawowych grały dwie połowy po pięć minut, szkoły gimnazjalne dwa razy po sześć minut, natomiast szkoły ponadgimnazjalne i studenci dwa razy po siedem minut. Walka o punkty była bardzo zacięta, drużyny dzielnie walczyły.
„Drużyny reprezentowały naprawdę wysoki poziom gry – mówił Ks. Tomasz – były dobrze przygotowane nie tylko dobrą grą zespołową i kulturą na boisku, ale także poprzez piękne stroje sportowe, które odróżniały zespoły”.
Po wszystkich rozegranych kolejkach meczy nadszedł czas na chyba największą atrakcję spotkania: mecz drużyny składającej się z Księży parafii stargardzkich przeciwko wygranej drużyni z kategorii szkoły ponadgimnazjalne i studenci, tj. drużyny z parafii Ducha Św. w Stargardzie. Drużyna Księży w składzie: Ks. Janusz Szczepaniak – proboszcz i ks. Przemysław Kryszczyński – wikariusz parafii pw. Ducha Św., Ks. Zbigniew Budyn TChr – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla, Ks. Matei Catargiu TChr – wikariusz parafii pw. Św. Józefa, Ks. Tomasz Worobec – wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Ks. Tomasz – wikariusz parafii NMP Królowej Świata, nie zdołali odeprzeć ataku przeciwników. Drużyna z parafii Ducha Św. okazała się o wiele lepsza, i dość mocno dała odczuć to drużynie Księży z stargardzkich parafii.
Spotkanie zakończyło się ok. godz. 17.00 wręczeniem dyplomów i pucharów dla zwycięzców poszczególnych kategorii.
W rozgrywkach wzięły udział następujące parafie stargardzkie: Parafia pw. NMP Królowej Świata, Parafia pw. Św. Józefa, Parafia pw. Chrystusa Króla, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Parafia pw. Ducha Św., Parafia pw. Świętego Krzyża (Kluczewo), Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Os. Pyrzyckie), oraz Parafia pw. MB Częstochowskiej z Gogolewa, Parafia pw. Św. Józefa z Starej Dąbrowy, Parafia pw. Św. Maksymiliana z Krąpiela i Parafia pw. Wniebowzięcia NMP z Pęzina.
Organizatorzy serdecznie dziękują za udział Parafiom Dekanatów: Stargard – Wschód i Stargard - Zachód i tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przebiegu rozgrywek. Dziękujemy także Z-cy Prezydenta Miasta Stargardu Panu Markowi Stankiewiczowi za użyczenie Miejskiej Hali Sportowej i Dyrektorowi OSiR-u Panu Zbigniewowi Sowie za pomoc i życzliwość w organizacji. Następne rozgrywki planowane są na wiosnę przyszłego roku.

Zwycięzcy I Stargardzkich Miedzyparafialnych Rozgrywek Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza:

Szkoły Podstawowe:I miejsce: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Pęzinie
II miejsce: Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Stargardzie (Os. Pyrzyckie)
III miejsce: Parafia pw. Św. Maksymiliana w Krąpielu

Szkoły Gimnazjalne:I miejsce: Parafia pw. Św. Maksymiliana w Krąpielu
II miejsce: Parafia pw. MB Częstochowskiej w Gogolewie
III miejsce: Parafia pw. Świętego Krzyża w Stargardzie (Kluczewo)

Szkoły Ponadgimnazjalne i Studenci:I miejsce: Parafia pw. Ducha Świętego w Stargardzie
II miejsce: Parafia pw. Chrystusa Króla w Stargardzie
III miejsce: Parafia pw. Św. Józefa w Stargardzie


Artykuł napisały:Klaudia Stosio, Ewelina Jakubik