loading...
Zamknij wpis

Ferie z Jezusem...

W dniu 29.01.07 odbył się zjazd uczestników rekolekcji w Trzęsaczu. Kilka osob z naszej parafii było uczestnikami tego czasu przemiany. Spotkanie to odbyło się pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W rekolekcjach tych uczestniczyły osoby w różnym wieku gimnazjalno-licealnym i z wielu różnych miejscowości archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej. Każdy przyjechał tam z innym doświadczeniem i wiedzą o Bogu, ale w jednym celu – odnaleźć klucz do wspólnoty i miłości przez Chrystusa.

O godzinie 18:00 odbyła się kolacja, po której nastąpiło uroczyste powitanie uczestników oraz zapoznanie wszystkich z planem rekolekcji i kwestiami organizacyjnymi. Następnie animatorzy zaprowadzili swoje grupy na pierwszą dynamikę dzielenia, której tematem było „Moje obawy i oczekiwania”. Po podsumowaniu pracy w grupach, podnieśliśmy dyskusję na temat znanego wszystkim filmu „Pasja” – Mell’a Gibsona. W tym czasie każdy wyraził swoją indywidualną opinię oraz własne przeżycia. Na sali panowała powaga i zaduma, brak było zbędnych komentarzy. Dyskusyjny Klub Filmowy zakończony został wspólną modlitwą i przeczytaniem Ewangelii na ten dzień. Wszyscy udali się do swoich pokoi by położyć się spać. O godzinie 22:00 wszyscy leżeli w swoich łóżkach.


Trzęsacz, 30-01-2007

Dzień rozpoczęliśmy poranną modlitwą o godzinie 8:30. Po śniadaniu rozpoczęliśmy pracę w grupach o temacie „Spostrzeganie dziś świata i ludzi”. Po podsumowaniu pracy, o godzinie 12:00 udaliśmy się do kościoła na Eucharystię, podczas której wszyscy byli zaangażowani w jej przebieg. Po zakończonym obiedzie udaliśmy się na odpoczynek (ripozo). O godzinie 15:00 animatorzy poprowadzili Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich grup. Następnie wszyscy udali się na spacer nad morze, gdzie przeszli próbę zaufania polegającą na przejściu drogi wzdłuż klifu z zamkniętymi oczami, trzymając się przewodnika. Po powrocie odbyło się nauczanie o temacie „Miłość i Jezus”. Po kolacji odbył się seans filmowy, po którym podsumowaliśmy w grupach dzień ( co mi się podobało ), a następnie wspólnie dzieliliśmy się naszymi marzeniami. Dzień zakończyliśmy o godzinie 21:00 modlitwą wspólnotową. Po której wszyscy udali się do swoich łóżek.


Trzęsacz, 31-01-2007

Podobnie jak wczoraj dzień rozpoczęliśmy modlitwą dziękczynną. Po śniadaniu odbyła się praca w grupach na temat „ Jaki jestem w domu, szkole i kościele”. W południe rozpoczęła się Eucharystia, po której udaliśmy się na obiad i zasłużony odpoczynek. Po czym odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie udaliśmy się na spacer wzdłuż plaży. Po którym wysłuchaliśmy nauczania na temat „Wspólnota”. Po kolacji grupy przedstawiały skecze i kabarety. Na zakończenie wieczoru obejrzeliśmy film, odmówiliśmy modlitwę i położyliśmy się spać.


Trzęsacz, 01-02-2007

Ostatni dzień rekolekcji rozpoczęliśmy wspólną poranną modlitwą. Zjedliśmy śniadanie, a następnie spakowaliśmy się i posprzątaliśmy cały ośrodek. Po czym udaliśmy się na Eucharystię, po której szybko zjedliśmy obiad – śpiesząc się na autobus do Szczecina, który odjeżdżał o 13:33.