loading...
Zamknij wpis

Dni skupienia dla dziewcząt ...

W dniach 27-29 odbyły się Dni wspólnoty dla dziewcząt w Korytowie k/ Choszczna, które poprowadziły ss. Dominikanki z Krakowa. Z naszej parafii udała się tam grupa dziewcząt, aby poglebiać swojąrekacje z Bogiem oraz budowac współnotę i odkrywac drogę swojego powołania.
"Miałam niepowtarzalną okazję uczestniczyć w nich wraz z kilkoma dziewczynami z różnych zakątków naszej diecezji...

Podczas tego czasu wraz z siostrami starałyśmy się budować atmosferę wspólnoty opartej na Bogu. Uczestnictwo w codziennej Mszy św., różańcu pozwoliło nam głębiej przeżyć te dni. Była również możliwość spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Codziennie odbywały się również konferencje, prowadzone przez ss. Karmelę. Pierwsza z nich dotyczyła miłości Boga do człowieka, kolejna mówiła o znaczeniu drzewa w Biblii. Niesamowitym przeżyciem duchowym dla wszystkich dziewcząt była z pewnością adoracja Najświętszego Sakramentu. Przybrała ona szczególną formę, ponieważ każda z nas mogła spotkać się "osobiście" i w samotności z Panem Jezusem.
Ostatnia konferencja dotyczyła zgromadzenia ss. Dominikanek; ich życia i charyzmatu.
Rekolekcje u ss. Dominikanek stały się dla wielkim przeżyciem duchowym.. Pozwoliły mi głębiej zastanowić się nad znaczeniem Eucharystii w życiu i odkryć piękno wspólnoty opartej na Bogu".


Sandra Wrońska – KSM Stargard