Czuwanie nocne młodzieży w Myśliborzu

Wieczorem, 19 maja wraz z ks. Tomaszem Tylutkim i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży młodzież z naszej parafii udała się na nocne czuwanie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Czuwanie to poświęcone zostało głównie Matce Bożej. Na początku spotkania udaliśmy się do kaplicy, gdzie modliliśmy się do Maryi. Za jej wstawiennictwem chcieliśmy zbliżyć się do Boga.

Po modlitwie odbyła się konferencja, której tematem była miłość matki Chrystusowej jako matki wszystkich ludzi. Ciekawym i owocnym momentem czuwania była praca w grupach, podczas której mieliśmy do opracowania różne rodzaje modlitwy. Każda grupa prezentowała wyniki swojej pracy poprzez krótkie inscenizacje. Nie zabrakło tradycyjnego „wyjścia w plener”. Spacerując nieopodal myśliborskiego z pochodniami i obrazem Matki Boskiej odmawialiśmy różaniec i śpiewaliśmy pieśni ku Jej czci. Po powrocie odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta. Na zakończenie odbyła się msza święta, którą poprowadził ks. Tomasz Ceniuch. Po nabożeństwie, pełni wrażeń, ubogaceni duchowo ruszyliśmy w drogę powrotną.

Monika Zapert - KSM