loading...
Zamknij wpis

CZUWANIE NOCNE MŁODZIEŻY W MYŚLIBORZU

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim już po raz kolejny zorganizowało wyjazd na czuwanie nocne młodzieży do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Tym razem w noc z 27/28 października spotkało się ok.150 osób i 8 księży z naszej diecezji. Przybyła także młodzież z Polic, Maszewa, Szczecina, Choszczna, Myśliborza. Z naszej parafii udało się 40 osób wraz z ks. Tomaszem. Siostry jak zwykle zaskoczyły nas swoją pomysłowością…

Wszystko rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim, który wspólnie odśpiewaliśmy. Po krótkim rozważaniu sióstr udaliśmy się do auli. Wzięliśmy udział w konferencji poświęconej ufności… Na podstawie pięknych malowanych ilustracji, scenek, pantonim, czy samego śpiewu mieliśmy okazję w niezwykłej atmosferze rozważyć to, czym jest zaufanie do Pana Boga i jak je budować w naszej codzienności.
Kolejnym elementem czuwania był Różaniec. Ale oczywiście nie taki zwyczajny… Część była śpiewana, część mówiona. Po każdym Zdrowaś Maryjo…dokańczaliśmy słowa: Jezus Chrystus jest… Narodziła się wspaniała atmosfera, która spowodowała, że wyciszyliśmy się wewnętrznie. W tym czasie możliwe było także przystąpienie do sakramentu pokuty.
I nadszedł czas na najważniejszy punkt tego zjazdu… Wspólna Eucharystia… Wszyscy przepełnieni Duchem Świętym dość emocjonalnie przeżyli tę Mszę św, która była pogłębieniem wcześniejszych treści. Radość i smutek, śmiech i łzy… W swoich myślach i sercach rozważaliśmy ufność do Pana.
Następnie coś dla ciała - siostry zaprosiły nas na pyszne ciastko i herbatę. Po chwili odpoczynku zgromadziliśmy się w kaplicy i wzięliśmy udział w kolejnej nauce. Siostry przygotowały dla nas określenia kilku zwierząt i musieliśmy je odpowiednio dopasować. Kolejnym zadaniem było postawienie przez nas punktu na specjalnie przygotowanych tarczach, po czym uzyskaliśmy odpowiedź-czy jesteśmy barankiem czy świnią.
Po konferencji każdy z nas dostał świeczkę, którą zapalał i podchodząc do Najświętszego Sakramentu kładł tuż przy Nim. Po tym dłuższym czasie wyciszenia i modlitwy wybraliśmy się nad jezioro, gdzie siostry przygotowały dla nas scenkę o 12-stu Apostołach.
Na zakończenie tego czuwania wzięliśmy udział w ognisku. Pieczeniu kiełbasek towarzyszył śpiew i taniec- udowodniliśmy, że Pana można chwalić całym ciałem z radością…
Nie pierwszy raz u sióstr i nie pierwszy raz wróciliśmy zadowoleni. W Myśliborzu zawsze przeżywamy wspaniałe chwile i mamy okazję odnowić swoją relację z Bogiem.
Jeszcze nie raz tam wrócimy! Chwała za wszystko Panu Bogu.
Kolejny wyjazd 15/16 grudnia – serdecznie zapraszamy. Informacje i zapisy: Ks. Tomasz; e-mail: www.parafia.stargard.pl )


Monika Zapert – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Stargard Szczeciński