loading...
Zamknij wpis

Aktualności

Wydarzenia oraz informacje z Naszej Kolegiaty


 • 11 listopada- Święto Niepodległości

  11 listopada 1918 r.

  Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność.  11 listopada 2007r. 1027 4
 • Uroczystość Wszystkich Świętych

  Płomienie i kwiaty to widzialne znaki tego co niewidzialne: tęsknoty, żalu i spóźnionych pojednań. To wszystko czyni z listopada wyjątkowy czas do rozmyślań nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania.

  28 października 2007r. 1103 4
 • Wizytacja kanoniczna w naszej parafii

  W naszej parafii ma miejsce wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.

  17 października 2007r. 1379 7
 • 30 Europejskie Spotkanie Młodych w Genewie

  27.12.2007-01.01.2008

  Przeżyć pięć dni z dziesiątkami tysięcy młodych ludzi z całej Europy i z innych kontynentów...
  Poznać mieszkańców miasta dzięki osobistym spotkaniom...
  Modlić się z innymi,śpiewami i w ciszy...
  Być gościem u rodzin i w parafiach Genewy i okolic miasta...

  08 października 2007r. 1053
 • Relacja z Wielkiego Koncertu Pop-Oratorium

  1 kwietnia 2007 roku, w wigilię 2 rocznicy śmierci naszego Wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II, w Kościele Mariackim , odbył się długo oczekiwany przez mieszkańców miasta koncert z udziałem 300 osobowego chóru, orkiestry i solistów.

  07 kwietnia 2007r. 1052 7
 • Wielki Koncert Pop – Oratorium „Miłosierdzie Boże” z okazji II rocznicy

  Serdecznie zapraszamy na Wielki Koncert Pop – Oratorium „Miłosierdzie Boże” z okazji II rocznicy śmierci sługi Bożego Jana Pawła II, który odbędzie się 1 kwietnia 2007 (niedziela), godz. 20.00. w Kościele Mariackim (Kolegiata pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim).

  18 marca 2007r. 1108
 • Narty z Jezusem - relacja z wyjazdu młodzięży w góry...

  Podczas tegorocznych zimowych ferii w dniach 2-10 lutego br., zorganizowany zastał wyjazd dla młodzieży w góry, w okolice Tarnowa. Inicjatorem tego wyjazdu pod nazwą „Ferie-pięknie, zdrowo i duchowo- czyli na narty z Jezusem” był Ksiądz Tomasz wikariusz z parafii NMP Królowej Świata wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.
  Pod opieką ks. Tomasza i pana Roberta Ciszewskiego – katechety z I LO w Stargardzie, znalazło się 38 osób z gimnazjum i szkół średnich.

  23 lutego 2007r. 1072 12
 • Koncert Golec uOrkiestry w naszym kościele - relacja

  W dniu 20 stycznia 2007 r. w Kościele Mariackim w Stargardzie Szczeciśńkim odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu słynnego polskiego zespołu "Golec uOrkiesta" z Milówki na Żywiecczyźnie.

  23 lutego 2007r. 1047 2
 • Ferie z Jezusem...

  W dniu 29.01.07 odbył się zjazd uczestników rekolekcji w Trzęsaczu. Kilka osob z naszej parafii było uczestnikami tego czasu przemiany. Spotkanie to odbyło się pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W rekolekcjach tych uczestniczyły osoby w różnym wieku gimnazjalno-licealnym i z wielu różnych miejscowości archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej. Każdy przyjechał tam z innym doświadczeniem i wiedzą o Bogu, ale w jednym celu – odnaleźć klucz do wspólnoty i miłości przez Chrystusa.

  17 lutego 2007r. 1076 4
 • KSM’owicze na ,,Filipie,, w Myśliborzu…

  W dniach 24-26 listopada odbyły się rekolekcje dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Myśliborzu, prowadzone przez ss. Jezusa Miłosiernego. Rekolekcje zwane „ Kursem Filip” były połączone z przysięga KSM’u.
  Ten czas rozpoczęliśmy w piątek 24 listopada wspólną kolacją, po której nastąpiło zaprezentowanie kursu przez siostry. Następnie wzięliśmy udział we Mszy Św. poświęconej tematowi Miłości Bożej.

  07 grudnia 2006r. 1054 4
 • Hip-hopowcy o Bogu czyli koncert Full Power Spirit w Stargardzie-30.11.2006 r. - g.19.00 -

  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na czwartkowe Andrzejki dla młodzieży w rytmie Hip-Hop. W czwartek 30 listopada o godz. 19.00 na „małej scenie” w Stargardzkim Centrum Kultury zagra i zaśpiewa zespół „Full Power Spirit” z Białej Podlaskiej. Jest to tzw. mikołajkowy prezent dla młodzieży stargardzkiej, w tym roku nieco wcześniej, ale związane jest to z trasą koncertową młodych hip-hopowców po Pomorzu...

  22 listopada 2006r. 1055 4
 • Dni skupienia dla dziewcząt ...

  W dniach 27-29 odbyły się Dni wspólnoty dla dziewcząt w Korytowie k/ Choszczna, które poprowadziły ss. Dominikanki z Krakowa. Z naszej parafii udała się tam grupa dziewcząt, aby poglebiać swojąrekacje z Bogiem oraz budowac współnotę i odkrywac drogę swojego powołania.
  "Miałam niepowtarzalną okazję uczestniczyć w nich wraz z kilkoma dziewczynami z różnych zakątków naszej diecezji...

  22 listopada 2006r. 1075
 • CZUWANIE NOCNE MŁODZIEŻY W MYŚLIBORZU

  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim już po raz kolejny zorganizowało wyjazd na czuwanie nocne młodzieży do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Tym razem w noc z 27/28 października spotkało się ok.150 osób i 8 księży z naszej diecezji. Przybyła także młodzież z Polic, Maszewa, Szczecina, Choszczna, Myśliborza. Z naszej parafii udało się 40 osób wraz z ks. Tomaszem. Siostry jak zwykle zaskoczyły nas swoją pomysłowością…

  20 listopada 2006r. 1111 6
 • Wyjazd ministrantów i lektorów na basen do Gryfina...

  W dniu 21 października 2006 r. odbył się wyjazd ministrantów i lektorów naszej parafii do „Aqua Parku” w Gryfinie. Wyjechaliśmy wcześnie rano w sobotę, by około godz. 10.00 zwiedzić kościół Najświętszej Maryi w Gryfinie. Ks. Tomasz – nasz opiekun zapoznał nas z historią tej pięknej świątyni. Następnie udaliśmy się w kierunku basenu, by na dwie godziny skorzystać z wodnych atrakcji. Największą atrakcją cieszyła się oblegana przez wszystkich zjeżdżalnia wodna i zjeżdżalnia na kole gumowym. Niestety czas szybko się skończył i popołudniu wróciliśmy do Stargardu. Wyjazd w którym było „coś dla ciała i coś dla ducha” pozostanie w naszej pamięci.

  05 listopada 2006r. 1064 6
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży erygowane przez Arcybiskupa…

  Tak długo na to czekaliśmy i w końcu się stało- KSM został powołany!
  Dnia 21.10.2006 r. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Szczecinie odbyła się uroczysta Msza Św. celebrowana przez Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Ks. Prałata dr hab. Andrzeja Offmańskiego.
  Podczas tej Eucharystii został odczytany Dekret, na mocy którego Ks. Abp Zygmunt Kamiński eryguje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej. Powołany został również Asystent Diecezjalny- Ks. Mgr Robert Wróbel oraz Prezes Monika Zapert z naszej parafii.

  23 października 2006r. 1306 2
 • Sprawozdanie z Dnia Papieskiego - 15.10.2006 r.

  15 października obchodziliśmy VI Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Dzień ten przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II-Sługa Miłosierdzia”. Ojciec Święty pozostawił nam wielkie dziedzictwo myśli i postaw, dlatego pragniemy zgłębiać to miłosierdzie, któremu tak wiernie służył.
  W całym kraju były zbierane pieniądze, które zostaną przekazane na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Fundusz ten wspiera zdolną młodzież, która ze względu na problemy finansowe nie ma możliwości kształcenia się i spełniania swoich marzeń.
  W naszym mieście obchody Dnia Papieskiego miały nieco inny charakter niż w poprzednich latach...

  20 października 2006r. 1060 7
 • Przygotowania do Dni Papieskich w naszym mieście...

  W tym roku będziemy przeżywać już po raz VI Dni Papieskie w naszym kraju, ty razem pod hasłem „Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia”. W naszym mieście będą one miały bardzo uroczysty charakter. Rozpoczynają się już w piątek 13 października Mszą św. w Kościele św. Jana pod przewodnictwem J.E. Abpa Zygmunta Kamińskiego. Później nastąpi poświecenie nowo powstałego domu Caritas, im. Jana Pawła II przy ul. Krasińskiego 19 w Stargardzie. Wieczorem natomiast zapraszamy młodzież do Kolegiaty na godz. 19.30 na różaniec z Janem Pawłem II.
  W sobotę zapraszamy na godz. 21.00 do kościoła św. Jana na spotkanie modlitewne, a później na procesyjne przejście pod pomnik Jana Pawła II, gdzie o godz. 21.37 – godz. śmierci uczcimy chwilą ciszy naszego wielkiego rodaka.
  Centralne obchody Dni Papieskich w naszym mieście będą miały miejsce w niedzielę 15 października.

  05 października 2006r. 1045
 • Ogólnopolski Zjazd Zarządów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - 29.09-01.10.2006 r.

  W dniach 29 września do 1 października b.r. w Wybrzeżu k/o Dubiecka (Arch. Przemyska) odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM. Przedstawicieli naszej diecezji oczywiście zabraknąć nie mogło. Pojechaliśmy w 5-osobowym składzie: Monika Zapert, Klaudia Stosio, Andrzej Woźniak oraz ks. Tomasz i ks. Grzegorz Gierek z Choszczna.
  Gościem specjalnym na Sesji był J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

  03 października 2006r. 1006
 • Pielgrzymka na Jasną Górę - 21-23.09.2006 r.

  W dniu 21. 09. wybraliśmy się wraz z grupą z Pyrzyc, z parafii pw. Św. Ottona do Częstochowy w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, by około godziny 18:00 znaleźć się u celu naszej podróży. Apel Jasnogórski rozpoczynał się tradycyjnie o 21.00, więc pozostało nam trochę czasu na zwiedzanie i zjedzenie kolacji. Gdy wszyscy wierni zgromadzili się w Kaplicy Cudownego Obrazu, by zaśpiewać Matce Bożej "Jestem, pamiętam, czuwam" - wszystkich pielgrzymów powitał Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz.

  03 października 2006r. 1107 4
 • Powitanie nowego wikariusza naszej parafii...

  Dnia 27 sierpnia, tj. w niedzielę odbyło się powitanie nowego księdza wikarego w naszej wspólnocie parafialnej. Przyszedł on w miejsce ks. Leszka Filipka, który został proboszczem w Zajezierzu. Nazywa się Ks. Łukasz Szczygielski i ma już za sobą 4 lata kapłaństwa, pochodzi z Choszczna, a ostatnio był w parafii pw. św. Ottona w Szczecinie. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Świata w naszej parafii.

  02 września 2006r. 1343
 • Piesza Stargardzka Pielgrzymka do Sanktuarium MB Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczec

  15 sierpnia obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia odbyła się również piesza pielgrzymka pod hasłem: "Maryjo, Matko Kościoła - ocal miłość i życie" do Sanktuarium na os. Słonecznym w Szczecinie. Większość pielgrzymów spotkała się o godz. 4 rano w Kolegiacie, aby otrzymać Boże błogosławieństwo na drogę pielgrzymowania. Po modlitwie i omówieniu spraw organizacyjnych udaliśmy się w drogę.

  23 sierpnia 2006r. 1171 4
 • WYjazdy i szkolenia KSM-u w czasie wakacji - z pamiętnika uczestnika 1

  W dniach 16-24 lipca 2006 r.w Suchem koło Poronina w Tatrach odbyło się szkolenie dla zarządów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jedna z naszych KSM-owiczek Monika Zapert, która została wybrana do zarządu KSM-u w naszej diecezji, maiała okazję wziąć udział w tym szkoleniu. Oto jej pamiętnikowa relacja...

  25 lipca 2006r. 1116 4
 • Wyjazd KSM-u do Szwecji - relacja

  W dniach 18 – 21 czerwca odbył się wyjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii i osób zainteresowanych KSM-em do Szwecji i Danii. Wyjazd miał charakter formacyjno-wycieczkowy oraz poznawczy żyjących tam katolików. Opiekunami byli ks. Tomasz – wikariusz naszej parafii, p. Stanisław Łapyr i p. Robert Ciszewski - katecheci.

  25 lipca 2006r. 1090
 • Nieoczekiwane pożegnanie

  Po rocznym pobycie w naszej parafii pożegnaliśmy ks. Leszka Filipka, który dekterem Ks. Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego został mianowany proboszczem w parafii Zajezierze w dekanacie Łobez. Dziękujemy mu za cały trud włożony w prace duszpasterską w naszej prafii. Życzymy ks. Leszkowi blogosławieństwa i wszelkich łask Bożych w pracy na nowej placówce duszpasterskiej.

  05 lipca 2006r. 1077
 • Chrystus Drogą - Lednica 2006

  "Chrystus Drogą" - Pod tym hasłem odbyło się X Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży, które co roku odbywa się na Polach Lednickich. Młodzież z naszej parafii wraz z opiekunem ks. Tomaszem Tylutkim również uczestniczyła w tym duchowym spotkaniu…

  15 czerwca 2006r. 1076
 • Nasze spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI…

  „ Trwajcie mocni w wierze…” To hasło pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski. Mieliśmy szczęście w niej uczestniczyć wraz z ponad 100 osobową grupą młodzieży składającą się z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata, młodzieży z I LO im. Adama Mickiewicza oraz II LO im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie Szczecińskim

  15 czerwca 2006r. 1099 15
 • Kolejne zjazd KSM-u w Szczecinie

  Młodzież z naszej parafii 20 maja odbyła kolejne wojewódzkie spotkanie KSM-u… Miało ono miejsce w salce katechetycznej przy parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie. Na zjazd ten wybrała się większość naszego KSM-u wraz z ks. Tomaszem Tylutkim. Główną idea spotkania była wymiana doświadczeń między członkami KSM-ów.

  15 czerwca 2006r. 1076 3
 • Czuwanie nocne młodzieży w Myśliborzu

  Wieczorem, 19 maja wraz z ks. Tomaszem Tylutkim i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży młodzież z naszej parafii udała się na nocne czuwanie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Czuwanie to poświęcone zostało głównie Matce Bożej. Na początku spotkania udaliśmy się do kaplicy, gdzie modliliśmy się do Maryi. Za jej wstawiennictwem chcieliśmy zbliżyć się do Boga.

  15 czerwca 2006r. 1085 5
 • Wyjazd ministrantów do Trzęsacza

  W dniu 6 maja ministranci z naszej parafii wraz z ministrantami z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim odbyli swój dzień skupienia nad morzem w Trzęsaczu. Na ten wyjazd udała sie grupa 50 chłopaków wraz z ks. Tomaszem Tylutkim i ks. Tomaszem Worobcem.

  13 czerwca 2006r. 1091 3
 • Młodzież z naszej parafii na szkoleniu KSM-u w Zielonej Górze

  W dniach 12-14 maja 2006 r. przedstawiciele Ksm-u z naszej parafii i osoby zainteresowane samym stowarzyszeniem wybrali się do Zielonej Góry na szkolenie formacyjno-informacyjne o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Reportaż okiem uczestnika…

  31 maja 2006r. 1049