dodano: 2020-11-23 11:25:41 edycja: 2020-11-23 11:26:24 autor: 49 odsłon: 1679

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 22.11. 2020 r.

1. „Chryste króluj, Chryste zwyciężaj, swoją Miłość odnów w nas..” Wiele się dzieje na świecie. Kontestacja wartości, dążenia do budowania świata bez Boga. Wielu ludzi zalęknionych, co będzie jutro? Zaufajmy Chrystusowi, Królowi Wszechświata; Jemu powierzmy swój los.

2. Do końca listopada modlimy się za polecanych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 17.30.

3. Obowiązują nas ścisłe przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii. Jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że Kolegiata jest przestronna i można bez obaw uczestniczyć we Mszy św. Można  modlić się w kapicach bocznych, w obejściu prezbiterium. Prosimy o podchodzenie do Komunii św. z zachowaniem zasad dystansu społecznego czyli minimum 1,5 m od pozostałych uczestników modlitwy. Przy wyjściu można zdezynfekować ręce. Obowiązkowo podczas Eucharystii należy mieć zakryte usta i nos. Przestrzegając przepisów na pewno uchronimy się przed zakażeniem i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa.  O jednym chcemy zapewnić wszystkich uczestników Eucharystii- w Kolegiacie można czuć się bezpiecznie. 

4. Już dziś informujemy, że na początku grudnia do wszystkich Parafian trafią życzenia świąteczne oraz pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Chcemy w ten sposób dotrzeć do wszystkich rodzin, osób samotnych, abyśmy w tym ciężkim czasie zmagania się z pandemią czuli się jedną, wielką, kochającą się Wspólnotą. 

5. Jak co roku nasza Parafialna Caritas pragnie wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą „torbę miłosierdzia”, do której można włożyć produkty o przedłużonym terminie ważności. Zebrane produkty zostaną rozdysponowane wśród osób samotnych, biednych, schorowanych. Można nabywać kartki świąteczne z wizerunkiem naszej Kolegiaty! Wyślijmy do naszych bliskich miły znak pamięci i życzeń. 

6. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.  Na stoliku przy zakrystii  można nabyć  najnowszy egzemplarz „Niedzieli” jak również „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

7. Firma „Słuchmed” zaprasza w dniach 30.11-   6.12. br na bezpłatne badania słuchu.  Badanie będzie miało miejsce przy ul. Piłsudskiego 14 w Stargardzie.

8.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim siły w pokonywaniu tego trudnego czasu epidemii. Bądźmy dla siebie życzliwi i wspierajmy się.  

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz


23 listopada 2020r. 23 listopada 2020r. 49 1679