dodano: 2020-04-04 14:21:42 edycja: 2020-04-04 14:23:45 autor: 49 odsłon: 2079

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 5 kwietnia 2020 r.

1. Dziś przezywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, niedzielę palmową. Z racji na obecną sytuację epidemiologiczną niestety nie możemy uczestniczyć w procesjach z palmami. Duchowo łączmy się w tym ważnym dla naszego zbawienia momencie. Korzystajmy z przekazów medialnych Mszy św.. Rozważajmy wewnętrznie Mękę Pańską, bowiem rozpoczyna się Wielki Tydzień. W naszej Kolegiacie będą sprawowana Liturgia, zgodnie z naszą tradycją parafialną, ale niestety bez udziału wiernych. Będziemy mogli korzystać z przekazu na naszej stronie Facebook-owej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej- Wielki Czwartek o godz. 18.00; Adoracja Krzyża i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 i Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny również bez zmian- tak jak w niedzielę. 

 

2. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły- nie spożywamy pokarmów mięsnych.

3. W Wielką Sobotę nie będzie możliwości poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. Możemy sami dokonać poświęcenia. Tekst poświęcania będziemy mogli znaleźć na naszej stronie parafialnej i FB- Kolegiata Stargard. 

4. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Piątku od godz. 15.00- 18.00 będzie okazja do spowiedzi św. Spowiadać będziemy w salce katechetycznej, przy zachowaniu wszystkich rygorów sanitarnych. Na bieżąco będziemy dezynfekowali pomieszczenie i klamki. Wiernych, którzy będą oczekiwali na spowiedź prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu między  innymi penitentami. 

5. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano, szczególnie cenne to jest w czasie, kiedy w naszym kraju panuje stan epidemii. Przekazujmy tę informację naszym bliskim i łączmy się duchowo w tych trudnych dla naszej wspólnoty parafialnej dniach.  Za pośrednictwem naszej strony na FB możliwe jest uczestnictwo w nabożeństwie do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

6. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zainteresowanie się osobami starszymi, samotnymi, które potrzebują pomocy przy robieniu zakupów lub też związanych z ich stanem zdrowia. Pomagajmy sobie nawzajem, wspierajmy się, bo tylko w ten sposób możemy prawdzie być pomocni w tym wyjątkowo dramatycznym czasie. 

7. Z całego serca dziękujemy za troskę i wsparcie naszej parafii. Wielu parafian dokonuje wpłat na konto bankowe naszej Kolegiaty. Dzięki tym środkom możemy na bieżąco regulować rachunki. To bardzo miłe gesty. Po zakończeniu epidemii z całą pewnością podziękujemy listownie wszystkim Ofiarodawcom.  

8. Z racji ogłoszonej epidemii i związanej z tym kwarantanny nie będzie czynne biuro parafialne; w przypadkach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny. 

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. 

10. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla nas i naszych bliskich okazją do duchowego odrodzenia. 

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz


04 kwietnia 2020r. 04 kwietnia 2020r. 49 2079