dodano: 2020-11-08 08:21:20 edycja: 2020-11-08 08:21:30 autor: 49 odsłon: 2610

Ogłoszenia duszpasterskie na 32. Niedzielę 8.11. 2020 r.

  1. Zapalone lampy symbolizują postawę czuwania, gotowości. Każdy z nas- szczególnie w kontekście bieżących wydarzeń- powinien być gotowy, przygotowany na spotkanie z Bogiem. 

W najbliższą środę, 11listopada przeżywać będziemy Święto Niepodległości. Pragniemy w tym dniu o godz. 11.00 celebrować Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, aby była miejscem dogodnym dla rozwoju każdego obywatela. Chciejmy w tym dniu pamiętać w modlitwie o władzach centralnych i samorządowych. W tym trudnym czasie potrzebne jest poczucie jedności i skuteczności w działaniu dla pomyślnego rozwoju naszego Kraju. 

Przez cały listopad, codziennie modlić się będziemy z zmarłych polecanych w „wypominkach”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17.30. Można jeszcze dołączyć kartki wspominkowe. 

Obowiązują nas ścisłe przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii. Jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że Kolegiata jest przestronna i można bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św. Można uczestniczyć w Eucharystii w kapicach bocznych, w obejściu prezbiterium. Prosimy o podchodzenie do Komunii św. z zachowaniem zasad dystansu społecznego czyli minimum 1,5 m od pozostałych uczestników modlitwy. Przy wyjściu można zdezynfekować ręce. Obowiązkowo podczas Eucharystii należy mieć zakryte usta i nos. Przestrzegając przepisów na pewno uchronimy się przed zakażeniem i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Bądźmy także dla bliskich znajomych „apostołami” dobrego słowa, wsparcia. Wielu bowiem żyje w ciągłym stresie i lęku. Tym bardziej interesujmy się kondycją psychiczną naszych bliskich i módlmy się o ustanie epidemii.  

Urząd Miasta w Stargardzie informuje, że osoby starsze, samotne, schorowane mogą liczyć na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wystarczy zadzwonić do MOPS-u, Straży Miejskiej i określić, jakiej pomocy Państwo potrzebują. Może to być także pomoc w robieniu zakupów, czy inne czynności wpierające podczas trwania epidemii. 

Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tace są przeznaczone na cele inwestycyjne. Prace renowacyjne na sklepieniach przebiegają sprawnie. Prawdopodobnie na koniec miesiąca będą zdejmowane rusztowania i zobaczymy sklepienia w nowej, barokowej osłonie. Obok radosnych nowości są i mniej przyjemne. Niestety dach Kolegiaty od strony muzeum wymaga pilnego remontu, gdyż został wykonany po prostu źle. Słów brakuje! Jak można być tak nieuczciwym i nierzetelnym. Wykonawca, aby zaoszczędzić parę złotych zbijał ze skrawków drewna elementy łat i na nie została położona dachówka. W wielu miejscach obróbki blacharskie przeciekały powodując zawilgocenia na sklepieniach kaplic bocznych; to wszystko musimy sami finansować i nie jest to zadanie łatwe. Musimy to wykonać teraz, gdyż na wiosnę chcemy malować świątynię. Zachęcamy do korzystania i śledzenia naszego remontu na naszej stronie FB- Kolegiata NMP oraz Kolegiata NMP- remont stulecia. 

Został wykonany witraż przy wyjściu bocznym, św. Michała Archanioła. Fundatorami są państwo Ociepa. Bardzo dziękujemy za ten dar serca. 

Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Na stoliku przy zakrystii można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” jak również „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

  Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

 Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim siły w pokonywaniu tego trudnego czasu epidemii. Bądźmy dla siebie życzliwi i wspierajmy się.  

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz

 


08 listopada 2020r. 08 listopada 2020r. 49 2610