dodano: 2020-10-17 21:31:51 edycja: 2020-10-17 21:32:03 autor: 49 odsłon: 1695

Ogłoszenia duszpasterskie na 29. Niedzielę 18.10. 2020 r.

1. Pytanie kierowane do Jezusa przez faryzeuszy: „Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?” Miało posłużyć argumentacji, iż Chrystus opowiada się po którejś ze stron. Odpowiedź Jezusa była jednoznaczna: „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.”

2. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w czwartek św. Jana Pawła II. 

3. Zapraszamy jutro na godz. 20.15 na nabożeństwo uwielbienia, które zakończy się apelem Jasnogórskim.  

4. Październik w Tradycji Kościoła to czas szczególnego zawierzenia naszego życia Matce Bożej Różańcowej. Codziennie o godz. 17.30 w naszej Kolegiacie nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różnicowym we wtorki czwartki o godz. 17.00. 

5. Na stoliku przy zakrystii wyłożone są kartki wypominkowe na których prosimy wypisać imiona drogich nam zmarłych. Prosimy o zwrócenie uwagi na daty, kiedy będziemy modlili się za polecanych modlitwie Kościoła zmarłych. 

6. Już dziś informujemy, iż w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną i prośbą premiera Mateusza Morawieckiego, aby w uroczystość Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych ograniczyć kontakty międzyludzkie informujemy, że na cmentarzach stargardzkich nie będą celebrowane Msze św. Na Giżynku o godz. 11.00 i na starym cmentarzu o godz. 12.30 będą prowadzone modlitwy i procesje z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Wiernych zachęcamy do udziału we Mszach św. w Kolegiacie.  

7. Tydzień temu na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy kwotę 1580 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy. 

8. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Przy zakrystii i przy wejściu głównym znajdują się płyny odkażające. Zapewniamy także, że na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja kościoła, konfesjonałów; także kapłani przed Eucharystią dokonują gruntowej dezynfekcji rąk.  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.

9. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odwołane są spotkania w naszej „Kawiarence- Starówka.” O wznowieniu naszych spotkań poinformujemy. 

10. Na cele inwestycyjne w miniona niedzielę została zebrana kwota w wysokości 6782 zł. Dzięki tym środkom krok po kroku realizujemy dzieło remontu stulecia. Wiele prac nie jest objętych projektem, ale trzeba je podjąć, by móc remont nazwać kompleksowym. Cieszy nas, że w miniony piątek została zaakceptowana przez Komisję Konserwatorską aranżacja sklepień, które będą niezwykłą atrakcją, gdyż zostaną odsłonięte freski z XVII wieku. Do tej pory widzieliśmy na sklepieniach malowidła z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Poza tym zdjęte zostały rusztowana w części prezbiterium od strony zewnętrznej. Teraz można podziwiać okna po kapitalnym remoncie. Jest na co popatrzeć.  

11. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii  można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

12.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

13. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nasza Patronka wyprasza wszystkim modlącym się do Niej potrzebne łaski.   

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz


17 października 2020r. 17 października 2020r. 49 1695