Ogłoszenia parafialne Zesłanie Duch Św. 5.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha św. 5.06. 2022 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha świętego to początek działalności i przepowiadania Kościoła. „Moc z wysoka” sprawia, że zalęknieni apostołowie stają się odważnymi głosicielami prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa.
  2. Tradycyjnie, w czerwcu oddajemy nasze rodziny, Ojczyznę, świat Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo „czerwcowe” o godz. 17.30. W czerwcu zapraszamy na Apel Jasnogórski w środy o godz. 21.00.
  3. Jutro 6. czerwca obchodzić będziemy uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. Pamiętajmy podczas Eucharystii, w naszych modlitwach o naszym księdzu arcybiskupie, metropolicie Andrzeju Dziędze, o biskupie pomocniczym Henryku; wszystkich kapłanach, seminarzystach, siostrach zakonnych.
  4. W środę zapraszamy na nowennę ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcamy, aby kartki z prośbami i dziękczynieniami wrzucać do skrzyneczki ustawionej blisko kaplicy Matki Bożej.
  5. Wspólnota w Świętem wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich i Sołtysem zaprasza na odpust kościoła pw. św. Antoniego, który celebrować będziemy 11.06.2022 o godz. 14.00. Po Eucharystii festyn z okazji dnia dziecka i wspólna zabawa. Zapraszamy wszystkich na tę piękną uroczystość.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary, które zostaną zebrane podczas wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na cele inwestycyjne. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie przede wszystkim kochanym Parafianom, gdyż to głownie wierni naszej wspólnoty wspierają działania, które zupełnie są poza projektem, a które trzeba wykonać, aby można stwierdzić, że wszystko wykonujemy zgodnie ze sztuka budowlaną i kompleksowo. Cieszy nas to, że w dużej części zdemontowano już rusztowania w obejściu prezbiterium i wkrótce zostaną zmontowane dalsze przęsła w nawie głównej i pod wieżami zachodnimi.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny” czekają na swoich odbiorców. Mamy tylu wspaniałych, inteligentnych Parafian, którzy chętnie chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie. Gazety jak zwykle wyłożone są na stoliku przy wejściu do zakrystii.
  8.  Mamy wiele wolnych terminów, aby zamawiać intencje Mszy św. za naszych zmarłych, ale także w intencji żyjących z okazji urodzin, imienin, jubileuszy. Chciejmy zamiast kwiatów naszym najbliższym „podarować” intencję Mszy św.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  10. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w codzienności. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.