Ogłoszenia parafialne Wniebowstąpienie Pana Jezusa 29.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022 r.

1. Chrystus wstępuje do nieba, ukierunkowuje naszą uwagę na to, co jest celem człowieka- jest nim życie w Bogu, w nowej rzeczywistości, Nieba.
  2. Wczoraj dzieci ze Szkoły Podstawkowej im. Jana Pawła II w Stargardzie, przystąpiły do pierwszej komunii św. Z całego serca dziękujemy przede wszystkim rodzicom za ich trud wychowania i kształtowania swoich pociech w duchu Ewangelii. Niech ta uroczystość przynosi błogosławione, duchowe owoce. Bardzo dziękujemy panu dyrektorowi szkoły, wszystkim nauczycielom, wychowawcom za ich ciężką i ofiarną pracę dla dobra młodego pokolenia. Słowa wdzięczności ujawniamy wobec katechetów: pani Moniki Kujawy, pani Jolanty Labudy, pani Ewy Ratyńskiej, ks. Stanisława Szlijana. Posługa, którą pełnią katecheci jest szczególnie ważna w kształtowaniu życia Bożego w dzieciach i ich rodzinach. Bóg Wam zapłać.
  3. W poniedziałek przeżywać będziemy Święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszego Pasterza- ks. abp Andrzeja Dzięgi, za biskupa pomocniczego Henryka Wejmana, kapłanów, siostry zakonne, seminarzystów.
  4. W maju oddajemy szczególną cześć Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.
  5. Tradycyjnie, w czerwcu oddajemy nasze rodziny, Ojczyznę, świat Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo „czerwcowe” o godz. 17.30. W czerwcu zapraszamy na Apel Jasnogórski w środy o godz. 21.00.
  6. W tym tygodniu przemywać będziemy pierwszy piątek miesiąca. Przed południem ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, adoracja w ciszy. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie w intencji Wspólnoty Honorowej Straży Serca Pana Jezusa.  Po Mszy św. spotkanie z ks. Danielem w sali „Caritas”.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św., na którą serdecznie zapraszamy przede wszystkim Wspólnotę Męskiego Różańca. Po Eucharystii tradycyjnie udamy się w precesji do statuy św. Jana Pawła II. Nabożeństwo pierszosobotnie rozpocznie się o godz. 17.15.
  8. Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Św. W sobotę 3.06.2022, w wigilię Uroczystości Pentakoste, o godz. 20.00 nabożeństwo „Droga światła” połączona z procesją wokół Kolegiaty. Po procesji- na którą prosimy przynieść świece- Msza św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha św. i apel Jasnogórski. Zapraszamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Wspólnota Żywego Różańca będzie miała zmianę tajemnic różańcowych. Zapraszamy do tej wyjątkowej wspólnoty kobiety i mężczyzn, którzy pragną włączyć się w ten wyjątkowy nurt modlitwy.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny” czekają na swoich odbiorców. Mamy tylu wspaniałych, inteligentnych Parafian, którzy chętnie chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie. Gazety jak zwykle wyłożone są na stoliku przy wejściu do zakrystii.
  11.  Mamy wiele wolnych terminów, aby zamawiać intencje Mszy św. za naszych zmarłych, ale także w intencji żyjących z okazji urodzin, imienin, jubileuszy. Chciejmy zamiast kwiatów naszym najbliższym „podarować” intencję Mszy św.
  12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  13. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w codzienności. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.