Ogłoszenia parafialne V niedziela wielkanocna 15.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 15 maja 2022 r.

1. „Przybądź Duchu święty”- to wołanie staje się niezwykle aktualne dziś, kiedy młodzież naszej parafii przez posługę Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi otrzyma sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Módlmy się za kandydatów do bierzmowania, aby pomnażali dary i łaski otrzymane w sakramencie bierzmowania.

1. W poniedziałek o 20.00 w naszej Kolegiacie rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnotowej modlitwy w intencji pokoju w naszych rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie.

1. Miesiąc maj to w naszej polskiej tradycji miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

1. Tydzień temu na cele renowacyjne naszej Kolegiaty zebraliśmy 6.322 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy za dar serca i tym samym za wkład konkretny, materialny w renowację naszej przepięknej świątyni. Czasy są ciężkie i trudne, ale zaangażowanie parafian i Przyjaciół naszej mariackiej świątyni jest po prostu pełne podziwu. Wielu modli się o to, abyśmy szczęśliwie zakończyli ten remont, który dokonuje się po  115 latach od ostatniej gruntownej renowacji.  Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

1. W każdą niedzielę mamy do zaoferowania najnowszą prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa niedzielnego”. Czytając prasę katolicką wspieramy jednocześnie media chrześcijańskie, które w obecnym czasie są ostoją obiektywizmu i rzetelności. Starajmy się regularnie sięgać do tych publikatorów.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

1. Wszystkim drogim parafianom życzymy  przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.