Ogłoszenia parafialne- Uroczystość Trójcy Świętej- 30.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziel Trójcy Świętej św. 30 maja 2021 r.

1.  Wkrótce rozpoczniemy czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.
  2. Wczoraj w naszej wspólnocie do pierwszej Komunii św. przystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej nr. 5. Z całego serca dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich pociech do tej uroczystości; Bóg zapłać paniom katechetkom: p. Monice Kujawie, Jolancie Labudzie, Ewie Ratyńskiej za ich zaangażowanie i pracę katechetyczną. Nasze szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni na uroczystość. Wielkie dzięki należą się naszej niezawodnej Edycie Marek, która poświęca wiele godzin pracy nad przygotowaniem kościoła do Liturgii. Dziękujemy ks. Stanisławowi Szlijanowi, iż podjął się zadania czuwania nad całością przygotowań do I Komunii św.
  3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Tradycyjnie w naszej parafii wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, po Mszy św. o godz. 9.30. W Boże Ciało Msze św. w naszej Kolegiacie o godz. 8.00, 9.30 i wieczorem o godz. 18.00 Prosimy naszych parafian, aby udekorowali swoje okna, wywiesili flagi, gdyż jest to Uroczystość, podczas której wyrażamy naszą miłość do Chrystusa utajonego w Najświętszym sakramencie.
  4. W Strachocinie Msza św. o godz. 9.30 następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy i zakończenie uroczystości w kościele w Świętem.
  5. W przyszłą sobotę 5.06. o godz. 11.00 młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. W ramach duchowego przygotowania młodzież zapraszamy na Triduum 31.05- 1.06.- 2.06. na godz. 18.00; próba generalna przed uroczystością będzie 4.06.o godz. 19.00.
  6. W poniedziałek  „Klub Seniora- Starówka”,  organizuje spotkanie o godz. 16.00. Jak zwykle przewidziane są ciekawe tematy do dyskusji, a także jest to okazja do spotkań, wymiany myśli, spędzenia czasu.  Zapraszamy serdecznie.
  7. W pierwszy  czwartek miesiąca podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji nowych świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
  8. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych i udzielą Komunii św. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy; okazja do spowiedzi św.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. dla Wspólnoty Męskiego Różańca; po Mszy św. procesja do statuy św. Jana Pawła II. Podczas posesji modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, Polaków żyjących w kraju i za granicą. O godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny”. W „Gościu niedzielnym” znajdziemy przepiękne rozważania na temat tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję.
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  12. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.