Ogłoszenia parafialne niedziela Trójcy św. 12.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziel Trójcy Świętej św. 12.06.2022 r.

1. W imię Trójcy Przenajświętszej otrzymaliśmy sakrament chrztu św. Każdy znak krzyża, który czynimy na naszym ciele jest wyznaniem wiary w Boga, który istnieje w trzech osobach. I do tajemnicy Trójcy świętej zdążamy żyjąc Ewangelią.
  2.  Czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.
  3. Dziś po wieczornej Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo „Jerych różańcowego.” Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00; Apel Jasnogórski na zakończenie modlitwy. W poniedziałek wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i całodzienna adoracja w kapicy mariackiej.
  4. Zgodnie z kalendarzem objawień fatimskich pragniemy 13.06.2022 (poniedziałek) o godz. 17.00 rozpocząć uroczyste nabożeństwo ku czci Pani Fatimskiej. Procesja światła wokół Kolegiaty i szczególna modlitwa o pokój na świecie, a szczególnie u naszych sąsiadów na wschodzie, na Ukrainie. Chciejmy włączyć się w to wielkie wołanie do Boga za przyczyną Matki Bożej.
  5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Tradycyjnie w naszej parafii wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, po Mszy św. o godz. 9.30. W Boże Ciało Msze św. w naszej Kolegiacie o godz. 8.00, 9.30 i wieczorem o godz. 18.00 Prosimy naszych parafian, aby udekorowali swoje okna, wywiesili flagi, gdyż jest to Uroczystość, podczas której wyrażamy naszą miłość do Chrystusa utajonego w Najświętszym sakramencie. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji.
  6. Przez całą oktawę Uroczystości Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wyruszy procesja eucharystyczna wokół naszej Kolegiaty.
  7. W Świętem Msza św. o godz. 9.30 następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy i zakończenie uroczystości w kościele w Strachocinie.
  8. Dziś druga niedziela miesiąca. Swoimi ofiarami pragniemy wesprzeć fundusz budowlany, dzięki któremu możemy podejmować działania uzupełniające realizowany projekt remontu stulecia naszej szacownej Świątyni. Zostały zdemontowane rusztowania w obejściu prezbiterium. Naszym oczom ukazał się pierwotny wystój świątyni, wykreowany za czasów Heinricha Denneke. Krok po kroku, z Bożą pomocą, zdążamy do końca naszego remontu. Bóg zapłać wszystkim, którzy czują potrzebę serca, aby wspierać do wielkie dzieło.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny”. W „Gościu niedzielnym” znajdziemy przepiękne rozważania na temat tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  11. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.