dodano: 2021-03-27 10:54:50 edycja: 2021-03-27 10:56:38 autor: 48 odsłon: 592

Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa 28.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową  28 marca 2021 r.

1. Dziś przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, Niedzielę Palmową. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, który przeżywać będziemy jako wspólnota, pragnąca podążać śladami Zbawiciela. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Będziemy je celebrować według następującego porządku:

a. Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;

b. Wielki Piątek: adoracja Krzyża i Liturgia o godz. 18.00;

c. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Na liturgię zabierzmy ze sobą świece.

d. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 pozostałe nabożeństwa bez zmian. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny również bez zmian - tak jak w niedzielę.

2. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły - nie spożywamy pokarmów mięsnych. Starajmy się przypominać o tym obowiązku i wyjątkowym poście także dzieciom, młodzieży, aby był to prawdziwie dzień pokuty i przebłagania. O godz. 15.00 w Wielki Piątek odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3.       W Wielką Sobotę tradycyjnie przynosimy do naszej Kolegiaty koszyczki z pokarmami, które zostaną pobłogosławione na stół wielkanocny. Poświęcenie odbywać się będzie od godz. 9.00 do godziny 15.00, co pół godziny (9.00; 9.30; 10.00; 10.30… itd.) W czasie poświęcenia pokarmów istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św.  Wiernych oczekujących na spowiedź prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu między  penitentami.

4.       W Strachocinie Triduum Paschalne poprowadzi ks. Stanisław Szlijan. W Wielki Czwartek Msza św. o godz. 18.00; w Wielki Piątek Liturgia Krzyża o godz. 18.00. W Wielką Sobotę przed południem w Strachocinie na placu kościelnym o 10.00 poświęcenie pokarmów; w Świętem poświęcenie pokarmów na placu kościelnym o godz. 10.30. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej w Strachocinie o godz. 21.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii w Strachocinie.

5.       Z racji na stan epidemii i przepisy państwowe bardzo prosimy o stosowanie się do wytycznych związanych z zachowaniem dystansu społecznego, obligatoryjnego zasłaniania maseczką ust i nosa, dezynfekcją rąk. Przy wejściu do świątyni znajdują się płyny dezynfekcyjne i nawilżone chusteczki; bardzo prosimy o korzystanie z tej możliwości odkażania rąk. Jednocześnie chcemy poinformować, że nasza Kolegiata ma kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i można w sposób bezpieczny przeżyć Wielkanoc, nie narażając siebie i innych na infekcję. Systematycznie dezynfekujemy konfesjonały, klamki, ławki. Kolegiata jest cały czas wietrzona. Wszystko to czynimy po to, abyśmy mogli bez obaw przeżywać największe tajemnice naszej wiary.

6.       Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” w świątecznym wydaniu proponują wiele ciekawych artykułów poświęconych tematyce świąt, tradycji wielkanocnych. Zapraszamy do lektury.

7.       Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia:  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

8.       Wszystkim drogim Parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla nas i naszych bliskich okazją do duchowego odrodzenia.

27 marca 2021r. 27 marca 2021r. 48 592