dodano: 2022-01-08 10:34:07 edycja: 2022-01-08 10:35:32 autor: 48 odsłon: 334

Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego 9.01.2022

Ogłoszenia duszpasterskie  Niedziela Chrztu Pańskiego  9.01. 2022 r.

1. Chrzest Chrystusa w Jordanie daje początek głoszeniu Królestwa Bożego. Każdy z nas ochrzczonych również wezwany jest do tego, aby swoim słowem, życiem proklamować naukę Ewangelii.
  2. 12.01. 2022 wieczorną Eucharystią rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach Jerych Różańcowego. W kaplicy mariackiej wystawienie Najświętszego Sakramentu; adoracja potrwa całą dobę. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
  3. Nasza parafia organizuje w dniach od 5.05.-12.05.2022 pielgrzymkę do Medjugorie. Koordynatorem wyjazdu jest ks. Stanisław Szlijan i do niego prosimy się zwracać w sprawie uczestnictwa w planowanym  wyjeździe.
  4. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bardzo dziękujemy za okazywane wsparcie życzliwość także w czasie naszych spotkań kolędowych Kolegiacie, wielu Parafian wsparło nasze prace i działania. Wszystkich ofiarodawców i wspierających nasze dzieło zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.
  5. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nie ma tradycyjnej kolędy. Chcemy zaprosić naszych Parafian na wieczorną Eucharystię połączoną z błogosławieństwem domowników, poświęceniem wody. Jeśli ktoś z Państwa ma takie życzenie to będzie możliwość złość ofiarę na wsparcie remontu naszej Kolegiaty. Bardzo prosimy przynieść ze sobą małe, zamykane naczynko, aby móc wziąć ze sobą wodę świeconą, która pokropimy nasze domy, mieszkania.   Istnieje możliwość indywidulanej kolędy, księża przyjdą na umówiony termin. Fakt ten  prosimy zgłaszać do biura parafialnego lub w zakrystii.   Jutro zapraszamy na spotkanie kolędowe na godz. 18.00 wiernych z ulic: Anny Jagiellonki, Andersa,  Bydgoskiej, Dąbrówki, Alei Dębowej, Garncarskiej, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Nowowiejskiej, Okrężnej, Orkana, Sikorskiego, Tuwima, Wiejskiej, Piwnej, Wyspiańskiego, Nałkowskiej .
  6. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują nas przepisy ogłoszone przez premiera Morawieckiego, a dotyczące uczestnictwa w Liturgii w czasie epidemii. Dziękujemy Państwu za przestrzeganie zasad związanych z zakrywaniem maseczką ust i nosa i zachowaniem dystansu społecznego. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie i godnie uczestniczyć we Mszy św.
  7.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  8.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim silnej wiary, że Nowy 2022 Rok okaże się łaskawszy, wygaśnie epidemia i będzie możliwym dalsze, spokojne życie.

08 stycznia 2022r. 08 stycznia 2022r. 48 334