Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia- 24.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia  24 kwietnia 2022 r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy pandemię, koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.
  2. Dziś o godzinie 15.00  w godzinie miłosierdzia pragniemy modlić się na zakończenie Nowenny do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich mieszkańców Stargardu, Polaków w kraju i za granicą. Niech Bóg ma nas w swojej opiece w tym trudnym czasie, kiedy twa wojna na Ukrainie i miliony uchodźców szuka schronienia w naszej Ojczyźnie.
  3. Dziś o godz. 17.30w parafii św. Jana  chór „Cantore Gospel” zaprezentuje program muzyczny zatytułowany: „ W Nim miłość przenajświętsza”. Będzie to na pewno pełny radości i wspaniałej muzyki  koncert. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.
  4. Jutro po Mszy św. wieczornej ok godz. 18.45 zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Medjugorie na spotkanie organizacyjne z ks. Stanisławem Szlijanem.
  5. Jutro także, jak w każdy trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia o godz. 20.00. Zakończenie wspólnotowej modlitwy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.
  6. W poniedziałek, wtorek i środę młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma swoje spotkania o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa.  Przypominamy, że uroczystej Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania 15 maja br o godz. 15.00 będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.
  7. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość niedzielny”. Czytając prasę katolicka wspieramy jej rozwój. A jak sami widzimy w dzisiejszych czasach jest wiele publikacji, które po prostu nie ukazują prawdziwej rzeczywistości tylko posuwają się do manipulacji naszymi umysłami. Tym bardziej nasza wiedza na temat, co dzieje się w świecie powinna być oparta o różne źródła informacji.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  9. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju.