Ogłoszenia parafialne na niedzielę 6.11.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 6 listopada 2022 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: we czwartek św. Leona Wielkiego i w sobotę św. Jozafata.
  2. Dziś podczas Mszy św o godz. 11.00 Wspólnota Żywego Różańca będzie miała zmianę tajemnic różańcowych.
  3. Zapraszamy codziennie  na godz. 17.30 na szczególną modlitwę wypominkową w intencji zmarłych z naszych rodzin polecanych na kartkach wypominkowych. Dla nas żyjących jest to szczególny przywilej móc polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich, a także wszystkich zmarłych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wiecznej Ojczyzny.
  4. W piątek przeżywać będziemy Dzień Odzyskania Niepodległości. Święto państwowe i patriotyczne. Jesteśmy dumni, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce, ale ta wolność nie spadła nam z nieba, ta wolność została wywalczona krwią tysięcy Polek i Polaków. Chcemy oddać hołd tym, którzy nie szczędzili życia, potu, łez abyśmy mogli cieszyć się suwerennością. W tym dniu Msze sa. będą sprawowane w Kolegiacie o godz. 8.00, 11.00 i wieczorem o 18.00. Msza św. o godzinie 11.00 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Swój udział zapowiedziały władze naszego Miasta, Powiatu, Wojsko, Policja, Służba Więzienna inne służby mundurowe, organizacje kombatanckie; poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, związków zawodowych. Niech w tym dniu wzniesie się nasza gorąca modlitwa w intencji wszystkich obywateli Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, rządzących by Bóg błogosławił działaniom dla pomnażania dobra wspólnego i zapewnienia bezpieczeństwa.
  5. W Dzień Niepodległości 11.11. br w Strachocinie Eucharystia o godz. 10.00. Prosimy wiernych ze Świętego, aby  uczestniczyli we Mszy św. w Strachocinie.
  6. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca prosimy o wsparcie naszego funduszu remontowego. Cieszymy się, że w miniony piątek komicja konserwatorska dokonała odbiorów prac na sklepieniu oraz innych prac wykonywanych w obecnym czasie. Jak Państwo widzą rozpoczęliśmy wymianę posadzki w prezbiterium. Cegły, które były położone jako tymczasowa podłoga zostaną wymienione na historyczną płytkę ceramiczną, aby zachować tzw. „świadka historii.” Wszystkim naszym kochanym Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty bardzo dziękujemy za hojne i wspaniałomyślne serca i zrozumienie dla naszych działań renowacyjno- konserwatorskich.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli.” W każdą niedzielę zachęcamy Drogich nam Parafian, aby nabywali prasę katolicką i cieszymy się, że wielu spośród nas pragnie w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie. Wszystkim stałym czytelnikom serdecznie dziękujemy za ich troskę o rozwój intelektualny.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia oraz opieki naszej Świętej Patronki, Najświętszej Maryi Królowej Świata.
  9.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.