Ogłoszenia parafialne 18 niedziela zwykła 31.07.2022

Ogłoszenia duszpasterskie XVIII niedziela  31.07.2022

1. Działać roztropnie i mądrze. Tego uczy nas Ewangelia. Nie warto przeceniać spraw materialnych, gdyż w każdej chwili, odchodząc z tego świata nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą czegokolwiek.
  2. Dnia 1.08.2022 o godz. 17.00 przy pomniku patriotycznym złożenie kwiatów i o godz.  18.00 w  Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.  Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta oraz Dowódca Garnizonu Stargard.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się na Mszy św. O godz. 18.00 o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i zakonu.
  4. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i ks. Stanisław odwiedzą przed południem chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie wraz z członkami Honorowej Straży Serca Pana Jezusa.
  5. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
  6. W sobotę 6.08.br zapraszamy do naszej Kolegiaty wszystkich miłośników muzyki gitarowej. O godz. 19.00 wystąpi światowej sławy muzyk p. Krzysztof Meisinger. Koncert organizowany jest w ramach cyklicznego Meisinger Festiwal i stanowi dla nas wielkie wyróżnienie, służy bowiem promocji naszego Miasta i naszej gotyckiej świątyni. Wstęp bezpłatny.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w intencji żołnierzy Wojska Polskiego w ramach Święta Wojska Polskiego. Pragniemy modlić się o Bożą opiekę nad tymi, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa, bronią naszych granic.  Eucharystia połączona będzie ze zmianą tajemnic żywego różańca.
  8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela. Chciejmy uprzyjemnić sobie czas wakacyjny lekturą i tym samym skorzystać z bogactwa słowa drukowanego.
  9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.
  10. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia. Udającym się na zasłużony wypoczynek, urlop życzymy wielu wspaniałych wrażeń i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

ks.dr Janusz Posadzy, proboszcz

www.parafia.stargard.pl