Ogłoszenia parafialne 13 niedziela zwykła 26.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę  26 czerwca 2022 r.

1. Bóg nieustannie powołuje do służby w Kościele. Jedynym warunkiem jest odpowiedzieć na głos, który zaprasza do posługi dla dobra Ludu Bożego.
  2. W środę obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu pamiętajmy w sposób szczególny o papieżu Franciszku, wszystkich biskupach.  Apel Jasnogórski o godz. 21.00 będzie w intencji wszystkich powołanych do służby w Kościele.
  3. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.
  4. Dziś po Mszy św. panie z naszego Parafialnego Zespołu „Caritas” zbierają ofiary do puszek na opłacenie wypoczynku dzieci z rodzin ubogich organizowanych przez naszą Archidiecezję. Co roku ponad 300 dzieci korzysta z tej formy letniego wypoczynku. Każdy, kto ma pragnienie serca wesprzeć to dzieło, może to uczynić przy wyjściu z kościoła.
  5. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Rozpoczęcie o godz. 17.30.
  6. W pierwszy piątek miesiąca przed południem ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św. Po południu o  godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu; adoracja w ciszy i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza św. celebrowana wraz z Członkami Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę o godz. 7.00 Eucharystia wraz ze Wspólnotą Męskiego Różańca; po Mszy św. udamy się do statuy św. Jana Pawła II odmawiając różaniec. Po południu o 17.15 rozpocznie się nabożeństwo pierwszosobotnie.
  8. W pierwszą niedzielę lipca (3.07) o godzinie 11.00 Msza św. ze szczególnym uczestnictwem Wspólnoty Żywego Różańca. Po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych.   Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.
  11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.