Ogłoszenia parafialne 12 niedzielę zwykła 19.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 12 niedziela zwykła 19 czerwca 2022 r.

1. Nauka Ewangelii to przesłanie krzyża, który bierzemy na nasze ramiona i niesiemy z godnością pragnąc jak niedoskonałej wypełnić przykazanie Boga i bliźniego. Każdy z nas niesie swoje życie, aby w końcu osiągnąć cel naszej wiary, życie wieczne.
  2. Czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.
  3. Jutro (poniedziałek, 20.06.2022)o godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia, które poprowadzi ks. Stanisław. Kolejne planowane jest po wakacjach we wrześniu. Zapraszamy do naszej Kolegiaty. Zakończenie modlitwy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
  4. Z całego serca pragniemy podziękować za przygotowanie uroczystej procesji Bożego Ciała. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich pań i panów, którzy pomogli w przygotowaniu ołtarzy; dziękujemy wszystkim niosącym sztandary, chorągwie; Bóg zapalać panu organiście, ministrantom i lektorom. Niech Bóg wynagrodzi hojnym błogosławieństwem dzieciom, które uczestniczyły w procesji, dziewczynki sypały kwiatki a chłopcy nieśli feretrony. Każdy z nas odczuwał wewnętrzną radość z tej uroczystości, która po trudnym czasie pandemii zgromadziła wielu wiernych na wspólnotowej modlitwie.
  5. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 5.903 zł. Z całego serca dziękujemy za ten dar dla naszej Kolegiaty. Czynimy wszystko, aby kompleksowo dokonać napraw. Nie możemy odkładać tych inwestycji, gdyż są one konieczne dla ratowania naszej świątyni. Mamy już potrzebne decyzje Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie, aby założyć płotki śniegowe na dachu, gdyż nawet przy małych opadach śniegu zalegający śnieg stanowi niebezpieczeństwo dla przechodzących obok świątyni. Poza tym, jak już widzimy, zmierzamy, z Bożą pomocą, do końca naszej inwestycji.  Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Wszystkich dobroczyńców otaczamy naszą modlitwą.
  6. W środę podczas nabożeństwa „czerwcowego” pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity w intencji kobiet, które pragną daru macierzyństwa. I polecać wszystkie matki, aby na wzór Maryi były przykładem szczególnego zawierzenia Opatrzności Bożej
  7. W najbliższą czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i tradycyjnie zostaną poświęcone wianki. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za uczestnictwo w dziękczynieniu za dar Eucharystii, Oktawie Bożego Ciała.
  8. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. U naszych braci Chrystusowców przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczysta Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
  9. Kończy się rok szkolny. Chcemy podczas Mszy św. w niedzielę 26.06.2022 o godz. 12.30 modlić się o Boże błogosławieństwo dla udających się na letni wypoczynek. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli do wspólnego dziękczynienia za miniony rok szkolny i katechetyczny.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” oferuje wiele ciekawych artykułów na temat życia naszej archidiecezji.   Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję.
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  12. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.