Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 9.04.2006 r.

1. Gorzkie żale z nauka pasyjną o godz. 17.30.
2. Apel Jasnogórski w środę o godz. 21.00.
3. Spowiedź: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek od godz. 6.30 – 8.00 i od godz. 16.00; a w piątek i sobotę od godz. 6.30 – 18.00.
PRZEBIEG TRIDUUM PASCHALNEGO:

4. WIELKI CZWARTEK – tylko jedna Msza św. – koncelebrowana o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wspólna adoracja do godz. 21.00.
5. WIELKI PIĄTEK – o godz. 18.00 Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia Wielkopiątkowa z adoracją Krzyża i Komunią św. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji do Bożego grobu i adoracja – czuwanie przez całą noc. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tylko jeden posiłek do syta.
6. WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 17.00. Rozpoczęcie Wigilii Paschalnej wieczorem o godz. 20.00. Poświęcenie ognia i paschału na dworze. Ciąg dalszy w kościele – z czytaniami, poświęceniem wody chrzcielnej, odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. (przynosimy ze sobą świece) i uroczystą Mszą św. Wigilii Paschalnej. Przed rozpoczęciem Liturgii paschalnej, a więc przed godz. 20.00 będzie schowanie Najświętszego Sakramentu i ponowne wystawienie w Niedzielę rano o godz. 5.00.
7. REZUREKCJA – rano o godz. 6.00. Procesja wokół kościoła, a po niej Msza św. wielkanocna.
8. Porządek adoracji w piątek i sobotę dla dzieci, młodzieży i Żywego Różańca wywieszony jest przy zakrystii i w gablotach.
9. Na pomnik Jana Pawła II wróciło 20 kopert na sumę 800 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i polecamy ich opiece Matki Bożej w środowej Mszy św. nowennowej. Ofiary w dalszym ciągu są aktualne dla spłacenia należności do końca.
10. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w środę o godz. 19.15.
11. Za wszystkie dzisiejsze ofiary składane na tacę, na kwiaty do Bożego Grobu i dary do kosza – wszystkim Bóg zapłać.

Podpisał:
Ks. Prałat Henryk Ozga