Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 26.03.2006 r.

1. Przeżywamy czas rekolekcji wielkopostnych, które potrwają do środy włącznie. Korzystajmy z tego czasu, który Bóg nam daje, abyśmy uświęcali nasze życie. Módlmy się za całą naszą wspólnotę parafialną w czasie tych rekolekcji.
2. Zapraszamy na Gorzkie Żale – dzisiaj z nauką rekolekcyjną o godz. 17.30.
3. Apel Jasnogórski – rekolekcyjny w środę o godz. 21.00.
4. Droga Krzyżowa w piątek: rano o godz. 8.00.
dla dzieci o godz. 17.00
dla dorosłych o godz. 18.00
dla młodzieży o godz. 19.15

5. Na pomnik Jana Pawła II wróciło w ostatnim tygodniu 19 kopert na sumę 920 zł. Najserdeczniej dziękujemy ofiarodawcom i modlimy się za nich w czasie Mszy św. nowennowej – w środę. Ofiary w dalszym ciągu są aktualne.
6. Poświęcenie pomnika i uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego odbędzie się już w przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 w południe. Pięć minut wcześniej zaczną bić dzwony i procesja liturgiczna wraz z pocztami sztandarowymi wyruszy z kościoła św. Jana do pomnika Jana Pawła II. W związku z tym Msza św. na intencję Czcicieli Żywego Różańca będzie bez pocztów sztandarowych i bez kazania. Natomiast Msza św. o godz. 12.30 zostaje odwołana, a gromadzimy się wszyscy przy pomniku – jako mieszkańcy Stargardu zjednoczeni we wspólnej modlitwie o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.
7. Wieczorem o godz. 21.00 odbędzie się koncert poświecony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Koncert przygotowany jest przez zespoły śpiewacze ze Stargardu. O godz. 21.37 nastąpi cisza przy pomniku, a w tym czasie zadzwonią dzwony kościelne.
8. Na te uroczystości postarajmy się przyjść ze zniczami, a są one przygotowane przez Caritas i są do nabycia w naszym sklepiku przy kościele.
9. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w czwartek o godz. 19.15 w salce przy kościele.
10. W dniach od 29 marca do 1 kwietnia organizowana jest Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Po drodze zwiedzanie Oświęcimia, Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i wielu innych ciekawych miejsc związanych po części z Janem Pawłem II. Koszt 15o zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Tomasza.
11. Od 5 do 7 kwietnia odbędą się w naszym kościele Rekolekcje dla Młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, które poprowadzi ks. Andrzej Rasiński. Oto plan rekolekcji:
ŚRODA 5 kwietnia:
– Nauka rekolekcyjna w Kolegiacie NMP Królowej Świata
14.00 – Film „Egzorcyzmy Emily Rose” – kino „INA”*
*(wejście bezpłatne za okazaniem legitymacji szkolnej)
CZWARTEK 6 kwietnia – Kolegiata NMP Królowej Świata:
10.00 – Nauka rekolekcyjna z Spowiedzią Świętą
15.00 – Spotkanie z wspólnotami: Wspólnota św. Idziego, Wolontariat, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
PIĄTEK 7 kwietnia:
10.00 – Nauka rekolekcyjna w Kolegiacie NMP Królowej Świata
19.15 – DROGA KRZYŻOWA dla Młodzieży Miasta Stargardu –
początek: BRAMA PYRZYCKA
zakończenie: POMNIK JANA PAWŁA II *
* (młodzież proszona jest o zabranie ze sobą symbolicznych zniczy, które złoży przy pomniku Jana Pawła II)
11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dzisiejsze ofiary składane w naszym kościele – Bóg zapłać.