Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu - 18 grudnia 2005 r.

1. W sobotę wigilia przed Bożym Narodzeniem. Niech będzie w naszych domach modlitwa, niech będzie opłatek, niech będzie własny śpiew kolęd, niech będzie chrześcijańska radość z przyjścia Boga do człowieka.
2. Pasterka w naszym kościele odbędzie się o godz. 24:00.
3. Pierwsza Msza św. w dzień o godz. 8:00
4. Spowiedź św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa i czwartek rano do godz. 8:00 i po południu od godz. 17:00. W piątek przez cały dzień, a w sobotę od godz. 13:00. Prosimy, aby dzieci, które potrzebują spowiedzi św. przed świętami, przyszły w pierwszych trzech dniach tygodnia.

5. Apel Jasnogórski jak w każdą środę o godz. 21:00.
6. Na pomnik Jana Pawła II wróciło kolejnych 45 kopert na sumę 2230 zł. Serdecznie dziękujemy, a ofiarodawców prosimy o wzięcie pamiątkowej kartki przy zakrystii. Ofiary można składać w dalszym ciągu w tym i w przyszłym roku, zależnie od możliwości. Są też koperty na stoliku przy zakrystii, zawsze do wzięcia. Przy okazji informujemy, że na 3 stycznia została zaproszona delegacja urzędu miasta do Krakowa, celem obejrzenia gotowej formy, która posłuży hucie do odlewu pomnika Jana Pawła II, mającego stanąć w naszym mieście.
7. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy wzięli serduszka z imionami dzieci i przygotowali dla nich świąteczne paczki. Zostaną one przekazane w najbliższy wtorek. Nagrodą dla ofiarodawców niech też będzie radość tych dzieci. Bóg zapłać.
8. Ze względu na trwającą w naszej parafii w tym tygodniu spowiedź nie odbędą się spotkania formacyjne z kandydatami do Bierzmowania. Młodzież zapraszamy w tych dniach do skorzystania z sakramentu spowiedzi.
9. Młodzież zapraszamy w piątek na 19.15 na Mszę św. młodzieżową.
10. Przypominamy, że Wspólnota św. Idziego zaprasza osoby samotne i ubogie na obiad świąteczny. Będzie on miał miejsce w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia – poniedziałek) o godz. 14:00 na świetlicy Zespołu Szkół Katolickich w Stargardzie przy ulicy Wojska Polskiego 3. Zapewniamy też dojazd dla każdego, kto chciałby wziąć udział w tym obiedzie, dlatego prosimy o zgłaszanie tych osób do ks. Leszka lub do osobób ze wspólnoty św. Idziego w ramach poniedziałkowych spotkań od godz. 19:30 do 20:30 w salce przy kościele. Jednocześnie wspólnota zwraca się z prośbą do osób, które mogłyby pomóc przy organizacji tego świątecznego spotkania (ofiarowanie produktów na obiad, małe prezenty dla dzieci i osób uczestniczących w obiedzie).
11. Za wszystkie dzisiejsze ofiary składane w naszym kościele serdecznie dziękujemy – wszystkim mówimy Bóg zapłać. Ofiarodawców polecamy opiece Bożej we Mszy św. środowej.

Podpisał
Ks. Prałat Henryk Ozga