Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 września 2018 r.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek 13.09 wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w piątek święto Podwyższenia Krzyża Św. a w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.

2. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich dzieci, a nie tylko do przygotowujących się do I Komunii św.

3. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają w dalszym ciągu prace na ścianie południowej naszej Kolegiaty. Uzupełniane są fugi między cegłami, odtwarzane są malowidła podokapowe, na nowo trzeba wykonać opierzenia dachowe z blachy miedzianej. Poza tym w dalszym ciągu postępują prace w budynku Caritas-u. Wkrótce płytkarze przystąpią do zakładania glazury na korytarzach i w toaletach. Bardzo dziękujemy Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty za wspieranie naszych działań, za życzliwe słowa oraz wsparcie duchowo - materialne.

4. W tym roku szkolnym dzieci do pierwszej Komunii św. przygotowywane będą przez panią Jolantę Labudę i ks. Marcina Miczkułę. Natomiast młodzież do bierzmowania przygotowywać się będzie pod troskliwym okiem ks. Marcina Kalaty.

5. W poniedziałek o godz. 8:00 sprzed Kolegiaty wyruszy pielgrzymka do Pragi i Drezna.

6. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane.

7. W tym tygodniu, 12.09.br o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa "Jerycha Różańcowego”, która potrwa do następnego dnia 13.09. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

8. Dzień fatimski 13.09 rozpocznie się nabożeństwem o godz. 17.15. Pragniemy - zgodnie z poleceniem Matki Bożej - modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny i wszystkich Polaków żyjących w kraju i poza granicami.

9. Wielu parafian prosi, aby w październiku były sprawowane Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych, stąd dla pragnących podać imiona zmarłych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

10. Naszym pragnieniem jest modlić się za tych, którzy kończą swoją ziemską pielgrzymkę. W przeddzień żałobnej uroczystości w Kolegiacie będziemy się modlili na różańcu o godzinie 17.30. Można przynieść fotografię zmarłej osoby, która zostanie umieszczona w prezbiterium, abyśmy jako wspólnota wypraszali radość nieba dla zmarłych.

11. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Dla nas katolików są to media o tyle istotne, że przekazują informacje na temat życia Kościoła w Polsce i świece. Zachęcamy do lektury.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze, najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

13. Wam, kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami w Kolegiacie życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz