Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 grudnia 2018 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek 13.12- św. Łucji a w piątek św. Jana od Krzyża.

2. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela, Adwencie. Cieszymy się bardzo, że na poranne Msze św. roratnie przychodzi tak wielu wiernych, młodzieży. Nasza schola pod dyrekcją p. Małgosi towarzyszy w radosnym przezywaniu Liturgii. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przezywać przez trzy dni: niedzielę (na wszystkich Mszach św), poniedziałek o godz. 9.00 i o godz. 18.00; oraz we wtorek o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wiernych ze Świętego i Strachocina zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00 do kościoła w Strachocinie.

4. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii. Praktycznie zakończyliśmy renowację ściany południowej naszej Kolegiaty. Stoją co prawda jeszcze rusztowania, ale to już sprawa firmy budowlanej, która w najbliższym czasie zabierze swoje wyposażenie. Wojewódzki Konserwator Zabytków wyraził uznanie dla przeprowadzonych prac, podkreślając fachowość i pietyzm w odtworzeniu malowideł- laserunków w blendach. Cieszy również fakt, że zostały zamontowane nowe rynny.

5. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

6. Od dziś Caritas parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ta mała świeca na stole wigilijnym niech nam przypomina o tych, którzy nie mają tak wspaniałych świat, o biednych, opuszczonych, samotnych. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży tych świec każdego roku przekazywane są paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziś można zabrać do domu papierową torbę, aby włożyć do niej produkty spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Panie z Caritasu podpowiedzą, co najlepiej włożyć do takiej torby.

7. Dziś po Mszy św. można wesprzeć Aleksandra Malinkę, który od 2015 przebywa w śpiączce w fazie minimalnej świadomości.

8. W Stargardzie działa od ubiegłego miesiąca Klub Aktywnych, szczególnie dedykowany jest osobom mającym problemy ze znalezieniem pracy, bądź w trudnej sytuacji życiowej- potrzebujących pomocy psychologicznej lub innego wsparcia. Dokładne informacje można uzyskać u naszego p. Organisty Macieja Lewandowskiego oraz doczytać na plakacie wywieszonym w gablocie.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie.

10. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy, a czas Adwentu okazją do duchowego przygotowania na przyjście Zbawiciela.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz