Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 lipca 2018 r.

1. Dnia 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta oraz Dowódca Garnizonu Stargard. Przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy figurze Niepokalanej.

2. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się na Mszy św. O godz. 18.00 o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i zakonu.

3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i ks. Marcin Kalata odwiedzą przed południem chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie będzie w tym dniu sprawowana Msza św. o godz. 12.00

4. W pierwszą Sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w intencji Członków Żywego różańca, zmiana tajemnic różańcowych

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Chciejmy uprzyjemnić sobie czas wakacyjny lekturą i tym samym skorzystać z bogactwa słowa drukowanego.

7. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

8. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia. Udającym się na zasłużony wypoczynek, urlop życzymy wielu wspaniałych wrażeń i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

9. Do domu Ojca w minionym tygodniu odeszli: +Urszula Czaińska i +Antoni Żuk

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz