Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 października 2018 r.

1. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież rodziców na "Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się 30.10.2018 w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima. Wszyscy gromadzimy się przy kościele św. Jana o godz. 16.45 i w radosnym korowodzie przejdziemy na miejsce wspólnotowej zabawy.

2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wszystkim tym, którzy osiągnęli chwałę zbawionych. W tym dniu Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godzinie 8.00, 9.30 i o godz. 18.00. Na nowym cmentarzu, Giżynku, zostanie odprawiona Eucharystia o godz. 11.00; natomiast na starym cmentarzu gromadzimy się przy kaplicy o godz. 12.30 i udajemy się w procesji do czterech stacji, przy których modlić się będziemy za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Po zakończeniu procesji ok. g.13.00 Msza św. w intencji naszych zmarłych. W tym dniu Msza św. w Strachocinie o godz. 8.00. Prosimy, aby mieszkańcy Świętego przyszli na tę Eucharystię.

3. W Dzień Zaduszny modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Msze św. w Kolegiacie rano i wieczorem w Świętem o godz. 17.00 i Strachocinie o godz. 18.00. W dzień zaduszny zapraszamy na wypominki o godz. 17.30, będziemy się modlili za dobroczyńców naszej parafii. Codziennie do końca listopada o godz. 17.30 zanosić będziemy serdeczną modlitwę w intencji zmarłych polecanych modlitwie Kościoła na kartkach wspominkowych. W kaplicy bocznej, przy symbolicznym grobie, można zapalić święcę w intencji tych naszych zmarłych, których grobów nie jesteśmy w stanie nawiedzić. Często bowiem spoczywają poza granicami naszej Ojczyzny, bądź też ich miejsce spoczynku nie jest znane. Ten symboliczny grób nie przywołuje w nas pamięć o tych, którym zawdzięczamy najwięcej: zmarłym rodzicom, nauczycielom, kapłanom, wychowawcom. Chciejmy te czas łaski, szczególnej modlitwy z naszych zmarłych bliskich i znajomych wykorzystać, upraszajmy dla nich łaskę odpustu zupełnego. Odpust zupełny możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami: będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując Komunię św. i modląc się w intencjach Ojca św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z Komunią św. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św. W I. sobotę ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem o 17.15 rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

5. Stowarzyszenie „Polski Klub Patriotyczny” zaprasza 3.11.2018 na godz.18.00 do SCK na koncert zespołu GAN; w niedzielę w Domu Kolejarza o 17.00 Koncert zespołu "Artes Ensamble”. Na te dwa wydarzenia wstęp wolny.

6. Już dziś chcemy zaprosić wszystkich Parafian na koncert zatytułowany: "W hołdzie dla Polski” który odbędzie się w naszej Kolegiacie 10.11.2018 r. o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie sprawowanej Mszy św. o godzinie 18.00. Wstęp bezpłatny

7. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Dla nas katolików są to media o tyle istotne, że przekazują informacje na temat życia Kościoła. Po przeczytaniu tych gazet przekazujmy je dalej, aby w ten sposób poszerzał się krąg osób, do których dociera informacja z redakcji katolickich.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze, najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

9. Wam, kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami w Kolegiacie życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech nasze wspólnotowe przeżywanie tygodnia pełnego refleksji i zadumy nad sensem życia przyniesie błogosławione owoce.