Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 lipca 2018 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba Ap. czwartek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny.

2. Dziś, 22.07.2018 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.

3. W najbliższą środę 25.07.2018 o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Policjantów z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Na uroczystości obecny będzie Pan Minister Joachim Brudziński, minister MSWiA, najwyższe władze Policji, funkcjonariusze garnizonu stargardzkiego. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę zapraszamy także o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

5. Już dziś informujemy, że 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta, Dowódca Garnizonu Stargard.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Bardzo się cieszymy, że nasi Parafianie sięgają do prasy katolickiej, niech zdobywa ona coraz szersze grono czytelników.

7. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

8. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz