Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 września 2018 r.

1. Zakończyły się wakacje dla dzieci młodzieży. Hasło: "Witaj szkoło” niech ucieszy uczniów, nauczycieli, wychowawców. Życzymy wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny obfitości Bożego błogosławieństwa. W poniedziałek zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów. Chcemy się modlić, by nowy rok pracy, obfitował w dary Ducha św..

2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. W tym miesiącu zakończymy prace związane z remontem salek Caritas-u. Zostało jeszcze ocieplenie budynku i prace wykończeniowe wewnątrz. Wkrótce sami ocenimy, co zostało zrobione.

3. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i Ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych. O godzinie 17.15 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich dzieci, a nie tylko do przygotowujących się do I Komunii św.

8. Wielu parafian prosi, aby w październiku były sprawowane Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych, stąd dla pragnących podać imiona zmarłych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

9. Naszym pragnieniem jest modlić się za tych, którzy kończą swoją ziemską pielgrzymkę. W przeddzień żałobnej uroczystości w Kolegiacie będziemy się modlili na różańcu o godzinie 17.30. Można przynieść fotografię zmarłej osoby, która zostanie umieszczona w prezbiterium, abyśmy jako wspólnota wypraszali radość nieba dla zmarłych.

10. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Dla nas katolików są to media o tyle istotne, że przekazują informacje na temat życia Kościoła w Polsce i świece. Zachęcamy do lektury.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze, najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

12. Wam, kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami w Kolegiacie życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz