Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 lutego 2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6318 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie dla naszych działań. Cieszy nas, że Kolegiata pięknieje i ten proces będzie kontynuowany.

3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Odrobina popiołu, który przyjęliśmy na nasze głowy ma nam wszystkim przypomnieć, że jesteśmy tylko pielgrzymami na Ziemi, przemija postać tego świata i naszym kierunkiem jest życie w Bogu. Chciejmy ten czas pokuty, refleksji, modlitwy wykorzystać dla naszego duchowego wzrostu.

4. Dziś po każdej Mszy św. stargardzcy harcerze zbierać będą dobrowolne ofiary na operację nóżki małego mieszkańca Stargardu – Lucjana.

5. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum, natomiast w piątek o 17:00 dla kandydatów z klas III gimnazjum.

6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

7. Imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła we Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule.

8. Informujemy, że w sobotę o godz. 19:00 organizowany jest kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.

9. W dniach 13-22 kwietnia planujemy pielgrzymkę m.in. do San Giovanni Rotondo z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio. Szczegóły można omówić z ks. Marcinem Miczkułą.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli dostępne są na stoliku przy zakrystii.

11. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz