Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 marca 2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W parafii Księży Chrystusowców odpust o godz. 18.00, na który ks. proboszcz Adam Staszczak serdecznie zaprasza.

2. Jutro o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. Wielki Post, czas naszego nawrócenia, pokuty, świętych postanowień. Zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy kwotę 7.233 zł. To znaczna suma, świadczy o wielkim zaufaniu dla realizowanych przez nas zadań. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie naszych działań.

6. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się przepiękne artykuły na temat życia Kościoła.

7. Jest pięknym zwyczajem w naszej parafii, iż w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić także w tym roku, ofiary można składać do puszki przy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Już dziś wszystkim ofiarodawcom, kochającym naszą Kolegiatę, składamy najszczersze podziękowanie.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

9. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz